Příprava a provedení RTG vyšetření

Na běžné RTG vyšetření není vyžadována před vyšetřením speciální příprava pacienta. 

Každé vyšetření provádí podle daného požadavku a indikace zkušený laborant. V případě nejasností může konzultovat k tomu určeného lékaře, který může upřesnit či doplnit, jaké projekce mají být na RTG provedeny.

Vyšetření trvá obvykle jen několik minut včetně přípravy spočívající ve vysvlečení oděvu a odstranění případných ozdobných předmětů (řetízky, náušnice apod.) z dané snímkované etáže a polohování na vyšetřovacím stole.

Provedená vyšetření - snímky - jsou následně uloženy do nemocničního PACS systému a jsou v elektronické podobě odečteny a popsány našimi zkušenými lékaři - radiology. Výsledný popis je v rámci nemocnice dostupný prostřednictvím nemocničního informačního systému. U externích žádanek jsou popisy posílány poštou indikujícímu lékaři.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem volejte číslo 224 972 222. Informace poskytne i Státní zdravotní ústav na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace