Příprava a provedení RTG vyšetření

Na běžné RTG vyšetření není vyžadována před vyšetřením speciální příprava pacienta. 

Každé vyšetření provádí podle daného požadavku a indikace zkušený laborant. V případě nejasností může konzultovat k tomu určeného lékaře, který může upřesnit či doplnit, jaké projekce mají být na RTG provedeny.

Vyšetření trvá obvykle jen několik minut včetně přípravy spočívající ve vysvlečení oděvu a odstranění případných ozdobných předmětů (řetízky, náušnice apod.) z dané snímkované etáže a polohování na vyšetřovacím stole.

Provedená vyšetření - snímky - jsou následně uloženy do nemocničního PACS systému a jsou v elektronické podobě odečteny a popsány našimi zkušenými lékaři - radiology. Výsledný popis je v rámci nemocnice dostupný prostřednictvím nemocničního informačního systému. U externích žádanek jsou popisy posílány poštou indikujícímu lékaři.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace