Jak se mám připravit na vyšetření?

Protože silné magnetické pole působí na každý kovový magnetický předmět v těle, budete před vyšetřením dotazováni, zda nemáte v těle nějaký kov: např. kardiostimulátor, kochleární implantát, neurostimulátor, kovovou náhradu kloubu, kovovou svorku v těle, střepinu či projektil, kovovou šponu v oku, umělou srdeční chlopeň, různé dlahy či šrouby.

Ve většině případů chirurgem zavedené svorky, šrouby a dlahy, pokud jsou v těle déle než 4 -6 týdnů, nejsou problémem. Barviva používaná při tetování nebo líčidla okolo očí mohou obsahovat kysličníky železa a mohou se při vyšetření zahřívat. V případech nejasností můžete být poslán/a na doplňující rentgenové vyšetření, které zjistí jakýkoliv kovový předmět. Kovové zubní výplně obvykle vyšetření nijak nebrání, mohou ale způsobit deformace obrazu v oblasti obličeje nebo mozku, stejně tak jako šle nebo kovové přezky a háčky na prádle. Budete požádáni, abyste před vyšetřením odstranili všechno, co by mohlo způsobit deformace nebo artefakty MR vyšetření - jako jsou sponky do vlasů, šperky, brýle, naslouchadla a snímatelné zubní protézy. V případě nejasností, můžete být před vyšetřením zkontrolováni speciálním tělovým detektorem kovů (podobně jako na letišti). V případě, že jste těhotná, oznamte to před vyšetřením lékaři.


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace