Čeština Čeština English

A A A

Rychlý kontakt: 257 271 111

Pacient

Zde najdete informace pro pacienty a návštěvy

Zdravotník

Zde najdete informace pro odborníky

Média

Zde najdete informace pro média a veřejnost

Výběr oddělení Kvalita a bezpečnost Homolka Premium Care

Zobrazit všechny akce

Kongresové centrum Nemocnice Na Homolce

Archiv aktualit

Aktuality Nemocnice Na Homolce

 • 23/05/2016 09:05

  Kardiologové z Homolky zahajují nový způsob léčby vysokého krevního tlaku v České republice

  Po světovém prvenství v léčbě vysokého krevního tlaku ultrazvukovým působením na karotické tělísko v počátku letošního roku se kardiologové z Nemocnice Na Homolce jako první v České republice rozhodli zahájit klinický výzkum nové možnosti léčby vysokého krevního tlaku, tentokrát za pomoci alkoholu. U pacientů, kteří nemají detekovatelné karotické tělísko je to další možná cesta k jejich léčbě.

  Více...
 • 12/05/2016 02:05

  Návštěva z Poslanecké sněmovny

  Ve středu 11. května navštívili naši nemocnici v rámci svého „turné“ po vybraných pražských zdravotnických zařízeních členové výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v čele s předsedou výboru prof. MUDr. Rostislavem Vyzulou.

  Více...
 • 06/05/2016 01:05

  Ředitel Dr. Ing. I. Oliva poskytl tento týden rozhovor Hospodářským novinám

  Ve své žlutě vymalované, poněkud stísněné kanceláři v osmém patře Nemocnice Na Homolce působí Ivan Oliva odpočatě a uvolněně. Nebýt oparu na rtu, smál by se ještě víc. Je to paradox, nemine den, aby nevystoupili odboráři, někdo z vlády či lékařská komora a nemluvili o tom, jak Česku akutně chybí doktoři a sestry, že hrozí kolaps zdravotnictví.

  Více...
 • 05/05/2016 12:05

  Světový den hygieny rukou

  Včerejší den byl Světovým dnem hygieny rukou, který vyhlásila Světová zdravotnická organizace. K této příležitosti připravilo naše oddělení nemocniční hygieny pro zdravotnické pracovníky nemocnice e-learningový kurz, který byl právě včera oficiálně spuštěn. Kurz je nyní umístěn na intranetu a jeho absolvování je pro naše zdravotnické pracovníky povinné.

  Více...
 • 04/05/2016 02:05

  Homolka získala od dárců nový ultrasonograf pro neurochirurgii za 1,8 milionu korun

  Ve středu 4. května 2016 byl v Nemocnici Na Homolce slavnostně uveden do provozu nový ultrasonograf, zakoupený z prostředků Nadačního fondu Homolka. Dárci fondu na zakoupení přístroje věnovali částku 1,8 milionu korun. Přístroj bude sloužit neurochirurgii.

  Více...
 • 02/05/2016 01:05

  Spodní vrátnice už je otevřená

  Dnes byla dokončena první etapa opravy komunikace Roentgenova v úseku od ulice Weberova po parkoviště dětské onkologie Fakultní nemocnice v Motole a již je otevřena spodní vrátnice pro vjezd do areálu Nemocnice Na Homolce. Ulice Roentgenova zůstává i nadále zatím neprůjezdná – dle harmonogramu prací do 9. 5. 2016.

  Více...

Výběr oddělení