Čeština Čeština English

A A A

pacient zdravotník media

Archiv aktualit

Aktuality Nemocnice Na Homolce

 • 16/08/2017 12:08

  Obr Homolka v České televizi

  ČT dnes vysílala přímo z našeho robotického operačního sálu. Na živý vstup, který byl odvysílán v pořadu Studio 6, se můžete podívat ze záznamu.

  Více...
 • 16/08/2017 11:08

  Obr Světové prvenství Nemocnice Na Homolce: cévní chirurgové provedou už 400. robotickou operaci

  Nemocnice Na Homolce je světovou jedničkou v počtu vykonaných robotických operací v oboru cévní chirurgie. Primář Štádler se svým týmem dnes provede už 400. robotickou operaci – devětapadesátileté pacientce Jiřině z Mostu, která trpí bolestmi nohou v důsledku zúžení aorty a pánevních tepen, vytvoří miniinvazivně, s pomocí robotického zařízení Da Vinci Xi, bypass těchto hlavních břišních cév.

  Více...
 • 07/08/2017 09:08

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Radiodiagnostické oddělení má ve svém názvu zakódované sdělení, že se zaměřuje na diagnostiku. Zajímalo nás, zda jsou v dnešní době součástí náplně oddělení také nějaké terapeutické postupy. Otázku jsme položili prof. MUDr. Josefu Vymazalovi, DSc.

  Více...
 • 04/08/2017 10:08

  Obr Oddělení ORL. Věděli jste, jak je užitečné?

  Na první pohled by se mohlo zdát, že služby některých oddělení a ambulancí naší nemocnice, která se zaměřuje především na léčbu mozku, nervové soustavy, srdce a cév, jsou jen jakýmsi přídavkem péče, něčím navíc. A vidíte, není to pravda. Všechna oddělení v naší nemocnici se vzájemně podporují a vytvářejí nutné zázemí pro činnost ostatních. Tak například oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku. Nevěřili byste, s kolika pracovišti uvnitř nemocnice spolupracuje! – Informaci nám poskytl primář oddělení MUDr. Petr Jirák:

  Více...
 • 28/07/2017 08:07

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Zajímá vás, co to je stentgraft, jak to vypadá a k čemu to slouží? Na videu vám nabízíme odpověď i názornou ukázku. Otázku jsme položili našemu cévnímu chirurgovi MUDr. Petru Šedivému, Ph.D.

  Více...
 • 20/07/2017 01:07

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Naše kardiologické oddělení se dlouhodobě zaměřuje mimo jiné na léčbu srdečních arytmií. Jaké jsou současné možnosti této léčby v Nemocnici Na Homolce? – Na to jsme se zeptali vedoucí lékařky antiarytmické jednotky MUDr. Lucie Šedivé, Ph.D.

  Více...
 • 17/07/2017 03:07

  Obr Mistři světa ve fotbale

  Se zlatou medailí se z letošního fotbalového mistrovství světa lékařů vrátili i naši dva lékaři – MUDr. Lukáš Tittelbach (č. 25) z oddělení neurochirurgie a MUDr. Pavel Mencl (č. 13) z oddělení neurologie. Letošní World Medical Football Championship 2017 se konal v Leogangu v rakouských Alpách od 8. do 16. 7. Vítězným finálovým utkáním s Ukrajinou získal tým českých lékařů zlato. Gratulujeme!

  Více...
 • 17/07/2017 09:07

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Co je to endoskopie, asi většina z nás tuší. V principu jde o technologii, kterou lékaři mohou prohlížet různé tělesné dutiny. Zavedou dovnitř endoskop, tedy jakousi „hadičku“ (tubus) se snímacím zařízením, a na monitoru pak sledují, jak to uvnitř vypadá. Endoskopie se v současnosti používá nejen k diagnostice, ale i jako chirurgický nástroj. Chtěli byste vědět, jak pomáhá endoskopie našim neurochirurgům? Zeptali jsme se jednoho z nich – MUDr. Jana Šroubka.

  Více...
 • 04/07/2017 10:07

  Obr MartinFond podporuje na Homolce vzdělávání

  Od roku 1998 naší nemocnici velmi pomáhá Nadační fond Homolka, a to zejména s nákupem moderních přístrojů a zařízení. V loňském roce na Vánoce nám ale nadělil něco zcela nového. V jeho rámci byl založen tzv. MartinFond na podporu dalšího vzdělávání našich zaměstnanců (ve svém názvu nese jméno hlavního donátora Vojtěcha Martina). Díky těmto prostředkům může v letošním roce 19 našich specialistů, lékařů i nelékařů, absolvovat odborné stáže na předních klinických pracovištích v zahraničí nebo se účastnit kurzů, seminářů či mezinárodních kongresů.

  Více...
 • 19/06/2017 03:06

  Obr Nové kontaktní místo pro seniory

  19. června jsme pokřtili nové kontaktní místo pro seniory v Nemocnici Na Homolce. V kontaktním místě organizace Krása pomoci nabízí poradenství seniorům a jejich blízkým. Na jednom místě mohou získat ucelený přehled o dostupných sociálních službách, materiální podpoře a pomůckách, které jim pomohou usnadnit život.

  Více...
 • 15/06/2017 08:06

  Obr 15. 6. je Den lékáren

  Lékárna Nemocnice Na Homolce se i letos připojila ke Dni lékáren. Tento rok jsou tématem alergie, kterými trpí v České republice přibližně 2 miliony lidí. Alergie může propuknout kdykoli během života – od narození až do pokročilého věku. Pro člověka znamená malé nepříjemnosti i velká rizika.

  Více...
 • 08/06/2017 04:06

  Obr 10 let od zavedení robotické navigace do léčby srdečních arytmií

  8. června 2007, tedy právě před deseti lety, byla v Nemocnici Na Homolce poprvé v ČR použita dálková elektromagnetická navigace Niobe™ firmy Sereotaxis Inc. (St. Louis, USA), tj. zcela nová, robotická technologie umožňující bezpečnější a efektivnější katetrizační léčbu srdečních arytmií. Zavedení dálkově navigované katetrizace přineslo naději celé řadě nemocných, u kterých běžná léčba arytmií selhávala buď kvůli technickým limitacím, nebo z důvodu přílišného rizika vlastního zákroku.

  Více...
 • 07/06/2017 12:06

  Obr Memorandum o spolupráci s Nemocnicí Přátelství v Hanoji

  Při prezidentské návštěvě Vietnamu bylo přijato memorandum o spolupráci mezi Nemocnicí Na Homolce a Nemocnicí Přátelství v Hanoji.

  Více...
 • 23/05/2017 08:05

  Obr Štádlerův úspěch na světovém kongresu

  Primář naší cévní chirurgie prof. MUDr. Petr Štádler. Ph.D., se ve dnech 15.–17. května zúčastnil světového kongresu o chirurgii a anestezii v Kuala Lumpuru v Malajsii. Jeho přednáška s názvem Aortic and Non-aortic Robotic Vascular Surgery byla zařazena do úvodní sekce jako jeden z hlavních, klíčových příspěvků. „Úvodní sekce – keynote session v rámci zahájení kongresu – obsahovala celkem pět tzv. keynote lectures, z nichž každá byla v délce 40 minut. Kromě mojí přednášky to byly dále tři přednášky z USA a jedna z Indie,“ řekl Štádler na potvrzení svého významného postavení mezi účastníky kongresu.

  Více...
 • 22/05/2017 01:05

  Obr Nemocnice Na Homolce obhájila prestižní akreditaci JCI

  Už popáté Nemocnice Na Homolce úspěšně absolvovala audit společnosti Joint Commission International (JCI), která zdravotnickým zařízením uděluje mezinárodně platnou prestižní akreditaci, garantující kvalitu péče a bezpečnost pro pacienty. Audit proběhl v týdnu od 15. do 19. května.

  Více...
 • 09/05/2017 09:05

  Obr Den hygieny rukou

  V pátek se naše nemocnice opět připojila k iniciativně Světové zdravotnické organizace, která 5. květen vyhlásila Dnem hygieny rukou. Letošní heslo „Zabraňte antibiotické rezistenci – je to ve vašich rukách“ je apelem zejména na zdravotníky, aby dodržováním hygieny rukou zabránili šíření nebezpečných infekcí způsobených rezistentními patogeny, které se vyskytují pouze ve zdravotnických zařízeních. Personál naší nemocnice měl příležitost ověřit si, zda si umí ruce správně dezinfikovat. Po ošetření rukou antibakteriálním přípravkem stačilo vložit ruce do přístroje, který označil všechna dobře vydezinfikovaná místa na rukou zeleně a nedostatečně ošetřená místa červeně, jak je zachyceno na našem videu.

  Více...
 • 28/04/2017 09:04

  Obr Zeptali jsme se za vás

  O tom, že se ve zdravotnictví využívá tzv. pozitronová emisní tomografie neboli PET, slyšel asi každý. Ale umí si každý pod tím termínem něco konkrétního představit? Na jakém principu je tato vyšetřovací metoda založena? – Zeptali jsme se primáře našeho oddělení nukleární medicíny a PET centra doc. MUDr. Otakara Bělohlávka, CSc.

  Více...
 • 20/04/2017 10:04

  Obr Podívejte se, jak se na Homolce operuje aorta

  Naši cévní chirurgové jako jediní v ČR operují aortu a pánevní tepny roboticky, a tedy miniinvazivně. Zrovna včera primář Petr Štádler operoval pacienta s neprůchodnými pánevními tepnami. Pomocí robota mu udělal bypass – na aortu našil cévní protézu nahrazující pánevní tepny. Reportáž z této operace odvysílala televize Nova ve včerejších zprávách (TN2 ve 22 hod.).

  Více...
 • 19/04/2017 08:04

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Možná vás zajímá, jestli se lze do mozku dostat šetrně a jak to neurochirurgové dělají. Představa průniku do mozku může totiž vyvolat psychické trauma – strach z bolesti, fobii z odkrytí mozku a úzkost z poničení jeho tkáně. Proto jsme se zeptali primáře naší neurochirurgie MUDr. Jana Klenera: Jakými postupy minimalizujete invazivitu zákroků?

  Více...
 • 06/04/2017 09:04

  Obr Na krizové situace jsme připraveni

  Připravenost Nemocnice Na Homolce poskytnout rychlou, plynulou a dobře organizovanou zdravotní péči v případě mimořádné události nebo krizové situace spojené se zraněním velkého množství lidí, například hromadné havárie, prověřovalo včera od 14 hodin cvičení probíhající v prostorách nemocnice.

  Více...
 • 03/04/2017 02:04

  Obr Pražský workshop o katetrizačních ablacích se koná už podvacáté

  Právě v těchto dnech – od 2. do 4. dubna 2017 – probíhá jubilejní, už 20. ročník Pražského workshopu o katetrizačních ablacích. Na akci, kterou každoročně pořádá kardiologické oddělení Nemocnice Na Homolce a Klinika kardiologie IKEM, se letos sjeli přední odborníci z USA, Brazílie, Německa, Itálie, Francie, Švýcarska, Dánska a Číny. Součástí programu je také série 15 on-line přenosů z katetrizačních sálů v Praze, Lipsku a Bordeaux.

  Více...
 • 01/03/2017 01:03

  Obr Jedna z největších zdravotnických sítí v ČR koupila akcie Homolka Premium Care, a. s.

  Akciová společnost Homolka Premium Care má ode dneška nového majitele – společnost EUC, a. s., předního českého poskytovatele zdravotních služeb. Ta nabídla ve výběrovém řízení, které vypsala likvidátorka dceřiných společností Nemocnice Na Homolce, nejvyšší cenu a zvítězila. Společnost zaměřenou na poskytování zdravotnické péče na nejvyšší úrovni koupila za 50 500 000 Kč.

  Více...
 • 22/02/2017 08:02

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Všeobecná chirurgie je obor, který zahrnuje různé podobory, specializace. Které z nich jsou zastoupeny na Homolce, to ví nejlépe primář zdejšího oddělení všeobecné chirurgie MUDr. Stanislav Černohorský. Zeptali jsme se ho na spektrum zákroků, které se na jeho oddělení provádějí.

  Více...
 • 13/02/2017 02:02

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Oddělení, které má na Homolce na starost léčbu pomocí Leksellova gama nože, nese ve svém názvu přívlastek „stereotaktické a radiační neurochirurgie“. Možná nevíte, co si pod tím názvem máte vlastně představit. A tak jsme se za vás zeptali na význam některých termínů, které jsou pro pochopení názvu klíčové. Otázku jsme položili primáři tohoto oddělení doc. MUDr. Romanu Liščákovi, CSc.: Jaký je rozdíl mezi radiologií a radiochirurgií a co znamená termín stereotaxe?

  Více...
 • 08/02/2017 08:02

  Obr V novém seriálu ČT Doktoři uvidíte našeho primáře Petra Neužila a jeho kardiologický tým

  Česká televize natočila dokusoup s názvem Doktoři, sledující tři špičkové lékaře a jejich týmy při práci. Vedle neurochirurga Vladimíra Beneše a plastického chirurga Bohumila Zálešáka se kamery soustředily na práci našich kardiologů v čele s primářem Petrem Neužilem. Osmidílný seriál poběží každou středu na ČT2 od 22:00 hodin. První díl, nazvaný Pohybujete-li se na hraně..., se vysílá už 15. února.

  Více...
 • 03/02/2017 09:02

  Obr Podívejte se na záběry z robotické operace prostaty

  Naše video zachycuje vyjmutí karcinomu. Uvidíte, jak naši urologové s robotem pracují.

  Více...
 • 19/01/2017 09:01

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Tým urologů Nemocnice Na Homolce, který je součástí oddělení všeobecné chirurgie, vede MUDr. Oto Köhler, CSc. Položili jsme mu otázku: Jaké typy urologických zákroků provádíte nejčastěji?

  Více...
 • 17/01/2017 10:01

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Spolu s primářem neurologie MUDr. Miroslavem Kalinou jsme navštívili nově vybudovanou neurologickou jednotku intenzivní péče, která byla v naší nemocnici otevřena na sklonku roku 2015. Primáře Kaliny jsme se zeptali na to, jak se nová „jipka“ osvědčila, jak by zhodnotil její přínos.

  Více...
 • 16/01/2017 03:01

  Obr Přímý přenos z našich sálů sledovali účastníci kardiologického sympozia v Orlandu

  V pátek 13. 1. se Orlandu na Floridě konalo mezinárodní sympozium předních světových kardiologů a kardiochirurgů, kteří se zabývají poruchami srdečního rytmu. Sympozia se zúčastnili také naši kardiologové. Prof. Petr Neužil, MUDr. Jan Petrů a MUDr. Jan Škoda ve spolupráci se celým týmem připravili pro účastníky konference telemost – živý přenos na dálku z našich operačních sálů. Tímto způsobem demonstrovali nejnovější postupy v léčbě fibrilace síní.

  Více...
 • 09/01/2017 09:01

  Obr Zeptali jsme se za vás

  První otázku v novém roce jsme položili primářovi cévní chirurgie prof. MUDr. Petru Štádlerovi, Ph.D.: Co mohou pacienti Nemocnice Na Homolce v oblasti cévní chirurgie očekávat v roce 2017?

  Více...
 • 06/01/2017 02:01

  Obr Protichřipková opatření

  Nemocnice Na Homolce přijala opatření na ochranu pacientů a personálu před chřipkovou epidemií.

  Více...
 • 06/01/2017 08:01

  Obr Rozhovor Lucie Výborné s primářem Klenerem

  Včerejším hostem Radiožurnálu byl primář naší neurochirurgie MUDr. Jan Klener. S moderátorkou Lucií Výbornou si povídali o mozkových operacích – například o moderních technologiích a speciálních technikách umožňujících složité operace mozku, o mozkových nádorech, o možnosti chirurgického řešení potíží s trojklaným nervem, o prasklých výdutích i o tom, co je na neurochirurgii fascinující.

  Více...
 • 12/12/2016 01:12

  Obr Rozbíhá se spolupráce s Akademií věd

  8. prosince, na den přesně tři měsíce poté, co náš ředitel Ivan Oliva podepsal s předsedou Akademie věd ČR Jiřím Drahošem memorandum o spolupráci mezi oběma institucemi, uspořádali naši kardiologové na půdě Nemocnice Na Homolce společný odborný seminář. Prezentovali na něm zástupcům několika ústavů a pracovišť Akademie své výzkumné projekty.

  Více...
 • 07/12/2016 03:12

  Obr Ředitel Oliva posílá do likvidace druhou dceřinou společnost Nemocnice Na Homolce

  Holte Medical, a. s., dceřiná společnost Nemocnice Na Homolce, vstoupí dnem 1. 1. 2017 do likvidace. Uvedený termín je definitivní, rozhodla o něm valná hromada společnosti.

  Více...
 • 30/11/2016 11:11

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Kardiochirurgie je jedním z hlavních oborů naší nemocnice. Kolik kardiochirurgických výkonů se tady za rok provede a jaké zákroky jsou nejčastější? – Zeptali jsme se přednosty našeho kardiocentra a primáře kardiochirurgie MUDr. Iva Skalského, Ph.D.

  Více...
 • 22/11/2016 12:11

  Obr Nejkomplikovanější vady srdce se operují na Homolce – už více než 10 let

  Nemocnice Na Homolce, která se za čtvrt století své existence vyprofilovala mimo jiné jako pracoviště se špičkovým kardioprogramem, se může pochlubit unikátními zkušenostmi s diagnostikou a operacemi těch nejsložitějších vrozených srdečních vad v dospělém věku. Centrum pro dospělé pacienty s vrozenou srdeční vadou, jehož tým tvoří vysoce erudovaní kardiologové, kardiochirurgové a kardioanesteziologové, funguje na Homolce úspěšně už více než deset let.

  Více...
 • 11/11/2016 07:11

  Obr Stop dekubitům

  Je tu půlka listopadu a s ní opět osvětová akce na podporu prevence proleženin Stop dekubitům. V naší nemocnici můžete ve středu 16. listopadu v době od 10 do 14 hodin navštívit workshop nabízející speciální kosmetiku a výživu pro pacienty s proleženinami, ochutnávku některých výživových produktů, možnosti zápůjčky antidekubitních matrací, lůžek a polohovacích pomůcek pro domácí péči, možnosti podtlakové terapie a různé prezentační materiály.

  Více...
 • 04/11/2016 09:11

  Obr 19. sesterské pracovní DIABETOLOGICKÉ dny a Fórum členů ČAS

  LL Mánes vás srdečně zve, jako již tradičně v listopadu na odbornou dvoudenní konferenci ve dnech 25. – 26. 11. 2016, kde se setkávají sestry z celé ČR pracující v oboru diabetologie, endokrinologie a interny. Tento rok je konference určena pro sestry dětské, sestry všeobecné, nutriční terapeutky, sestry pracující v lázeňství. Všechny, které pečují o dětské a dospělé diabetiky.

  Více...
 • 01/11/2016 09:11

  Obr Zeptali jsme se za vás

  Ne každý má možnost hovořit o zdravotních problémech s těmi nejpovolanějšími lékaři specialisty. Proto jsme se rozhodli, že se občas na něco zeptáme našich odborníků za vás a jejich odpověď vám zprostředkujeme. První otázku jsme položili primářovi neurochirurgie Nemocnice Na Homolce MUDr. Janu Klenerovi: Je operace mozku výrazně nebezpečnější než jiné operace? Čím byste pacienty uklidnil?

  Více...
 • 26/10/2016 09:10

  Obr Mrtvice je léčitelná

  Světový den mrtvice (World Stroke Day), vyhlášený Světovou organizací pro mrtvici (World Stroke Organization) na 29. říjen, nám má svým letošním heslem „Mrtvice je léčitelná“ zprostředkovat zejména tu zásadní informaci, že přestože je mozková mrtvice závažný zdravotní problém, účinné metody, jak významně zmírnit či zcela eliminovat její následky, dnes už existují. Jaké prostředky to jsou a jak je o pacienty s mrtvicí postaráno v naší republice – k tomu se vyjádřil přednosta specializovaného cerebrovaskulárního centra a primář neurologie Nemocnice Na Homolce MUDr. Miroslav Kalina.

  Více...
 • 10/10/2016 09:10

  Obr Kadiologický den Petra Niederleho

  Problematika akutního koronárního syndromu, fibrilace síní, chlopenních vad, srdečního selhání a další témata budou předmětem příspěvků a diskuse odborníků, kteří se v pátek 14. října sejdou na VI. ročníku konference Kardiologický den Petra Niederleho.

  Více...
 • 20/09/2016 03:09

  Obr Homolka koupila operačního robota poslední generace a uvedla do provozu nové hybridní operační sály

  Nemocnice Na Homolce uspořádala dne 20. září 2016 slavnostní setkání zdravotníků, odborníků, veřejných činitelů a zástupců médií, na kterém byl pokřtěn její nový operační robot Da Vinci Xi. Nemocnice ho pořídila pro své zcela nově vybudované multioborové pracoviště se dvěma operačními sály pro hybridní a robotické výkony. Celkově investovala do tohoto pracoviště vybaveného nejmodernějšími technologiemi zhruba 110 milionů korun.

  Více...
 • 13/09/2016 03:09

  Obr Nemocnice Na Homolce a Středočeský kraj uzavřely dohodu o spolupráci

  Dnes bylo podepsáno memorandum o vzájemné spolupráci mezi Nemocnicí Na Homolce a Středočeským krajem. Svým podpisem platnost memoranda potvrdil za nemocnici ředitel Ivan Oliva a za Středočeský kraj hejtman Miloš Petera.

  Více...
 • 08/09/2016 12:09

  Obr Nemocnice Na Homolce se stala partnerem Akademie věd ČR v oblasti klinické medicíny

  Předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš a Ivan Oliva, ředitel Nemocnice Na Homolce, podepsali 8. září 2016 Memorandum o vzájemné spolupráci obou institucí. Nemocnice Na Homolce se tak stala partnerem Akademie věd ČR v oblasti klinické medicíny.

  Více...
 • 06/09/2016 08:09

  Obr Leksellův gama nůž dostal nové zářiče. Léčba bude kratší

  Nemocnice Na Homolce provedla minulý týden výměnu radioaktivních zdrojů záření u Leksellova gama nože. V současnosti již probíhá kontrolní provoz za účasti pracovníků dodavatelské firmy ze Švédska.

  Více...
 • 09/08/2016 08:08

  Obr Nemocnice Na Homolce nebude platit 3miliardovou pokutu

  Nemocnice Na Homolce nebude platit pokutu ve výši 2 992 838 136 Kč za porušení rozpočtové kázně, kterou jí loni vyměřil Finanční úřad pro hlavní město Prahu. Odvolací finanční ředitelství v Brně uznalo argumenty Nemocnice Na Homolce uvedené v jejím odvolání za oprávněné a kontroverzní rozhodnutí zmíněného finančního úřadu zrušilo.

  Více...
 • 01/08/2016 12:08

  Obr Naše dceřiná společnost Holte, s. r. o., dnes vstupuje do likvidace

  Holte, s. r. o., dceřiná společnost Nemocnice Na Homolce, vstupuje dnem 1. srpna 2016 definitivně do likvidace. Rozhodlo o tom vedení nemocnice poté, co vláda ČR tuto likvidaci schválila na svém červencovém zasedání.

  Více...
 • 25/07/2016 08:07

  Obr Co by měla obsahovat cestovní lékárnička?

  Jedete na dovolenou a přemýšlíte, jaké léky si vzít s sebou? Zeptali jsme se za vás vedoucí naší lékárny PharmDr. Renaty Semerákové.

  Více...
 • 18/07/2016 03:07

  Obr Letní doporučení profesora Neužila

  Užijte si léta, vyrazte do přírody, provětrejte plíce, protáhněte svaly, pobavte se s přáteli. Chovejte se ale přiměřeně své kondici, varuje kardiolog.

  Více...
 • 27/06/2016 12:06

  Obr Zprovoznění přilehlých komunikací

  Rekonstrukce komunikací v okolí Nemocnice Na Homolce jsou dokončené. Již zítra budou ulice Roentgenova i Šafránecká opět plně průjezdné. Díky tomu se i autobusem 167 podle jízdního řádu platného od 28. 6. 2016 dostanete až k horní vrátnici naší nemocnice.

  Více...
 • 15/06/2016 01:06

  Obr Dvacet let úspěchů intervenční kardiologie a srdeční elektrofyziologie na Homolce

  Kardiocentrum Nemocnice Na Homolce pořádá ve středu 16. června slavnostní setkání s pacienty. Akce má být ohlédnutím za uplynulými dvaceti lety rozvoje zdejší intervenční kardiologie a srdeční elektrofyziologie, oborů, ve kterých Homolka dosahuje mimořádných výsledků. Mezi pacienty, kteří se akce zúčastní, budou i některé známé osobnosti.

  Více...
 • 23/05/2016 09:05

  Obr Kardiologové z Homolky zahajují nový způsob léčby vysokého krevního tlaku v České republice

  Po světovém prvenství v léčbě vysokého krevního tlaku ultrazvukovým působením na karotické tělísko v počátku letošního roku se kardiologové z Nemocnice Na Homolce jako první v České republice rozhodli zahájit klinický výzkum nové možnosti léčby vysokého krevního tlaku, tentokrát za pomoci alkoholu. U pacientů, kteří nemají detekovatelné karotické tělísko je to další možná cesta k jejich léčbě.

  Více...
 • 12/05/2016 02:05

  Obr Návštěva z Poslanecké sněmovny

  Ve středu 11. května navštívili naši nemocnici v rámci svého „turné“ po vybraných pražských zdravotnických zařízeních členové výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v čele s předsedou výboru prof. MUDr. Rostislavem Vyzulou.

  Více...
 • 06/05/2016 01:05

  Obr Ředitel Dr. Ing. I. Oliva poskytl tento týden rozhovor Hospodářským novinám

  Ve své žlutě vymalované, poněkud stísněné kanceláři v osmém patře Nemocnice Na Homolce působí Ivan Oliva odpočatě a uvolněně. Nebýt oparu na rtu, smál by se ještě víc. Je to paradox, nemine den, aby nevystoupili odboráři, někdo z vlády či lékařská komora a nemluvili o tom, jak Česku akutně chybí doktoři a sestry, že hrozí kolaps zdravotnictví.

  Více...
 • 05/05/2016 12:05

  Obr Světový den hygieny rukou

  Včerejší den byl Světovým dnem hygieny rukou, který vyhlásila Světová zdravotnická organizace. K této příležitosti připravilo naše oddělení nemocniční hygieny pro zdravotnické pracovníky nemocnice e-learningový kurz, který byl právě včera oficiálně spuštěn. Kurz je nyní umístěn na intranetu a jeho absolvování je pro naše zdravotnické pracovníky povinné.

  Více...
 • 04/05/2016 02:05

  Obr Homolka získala od dárců nový ultrasonograf pro neurochirurgii za 1,8 milionu korun

  Ve středu 4. května 2016 byl v Nemocnici Na Homolce slavnostně uveden do provozu nový ultrasonograf, zakoupený z prostředků Nadačního fondu Homolka. Dárci fondu na zakoupení přístroje věnovali částku 1,8 milionu korun. Přístroj bude sloužit neurochirurgii.

  Více...
 • 02/05/2016 01:05

  Obr Spodní vrátnice už je otevřená

  Dnes byla dokončena první etapa opravy komunikace Roentgenova v úseku od ulice Weberova po parkoviště dětské onkologie Fakultní nemocnice v Motole a již je otevřena spodní vrátnice pro vjezd do areálu Nemocnice Na Homolce. Ulice Roentgenova zůstává i nadále zatím neprůjezdná – dle harmonogramu prací do 9. 5. 2016.

  Více...
 • 02/05/2016 09:05

  Obr Proces likvidace dceřiných společností Nemocnice Na Homolce je připraven

  Nemocnice Na Homolce předložila prostřednictvím Ministerstva zdravotnictví vládě k odsouhlasení plán likvidace své dceřiné společnosti Holte, s. r. o., který vypracovala nezávislá likvidátorka. Ta byla úkolem pověřena v lednu letošního roku s cílem maximalizovat likvidační zůstatek. Pokud Vláda ČR plán likvidace schválí, nic již nebude stát v cestě realizaci likvidace, tedy definitivnímu formálnímu zániku Holte, s. r. o.

  Více...
 • 15/04/2016 08:04

  Obr Živé přenosy z katetrizačních sálů IKEM a Homolky budou sledovat odborníci z celého světa v Praze

  Tři stovky světových specialistů v oboru arytmologie se o víkendu sjedou do Prahy, aby se zde seznámili s novinkami v oblasti ablační katetrizační léčby srdečních arytmií. Na prestižním workshopu budou moci zhlédnout až 14 živých přenosů z katetrizačních elektofyziologických sálů Kliniky kardiologie IKEM a Kardiocentra Nemocnice Na Homolce v Praze. Třídenní přehlídka nejnovějších technologií a metod v oboru bude slavnostně zahájena v neděli 17. dubna 2016 v kongresovém centru Ústavu molekulární genetiky AV ČR v 9:30 hodin.

  Více...
 • 12/04/2016 07:04

  Obr Den otevřených dveří na cévní chirurgii

  V úterý 5. dubna se na našem oddělení cévní chirurgie konal den otevřených dveří pro studenty oboru všeobecná sestra. Cílem bylo představit budoucím sestrám, popř. bratrům, jak funguje provoz naší nemocnice, a vzbudit v nich zájem ucházet se po absolvování školy o práci u nás.

  Více...
 • 11/04/2016 01:04

  Obr Světový den Parkinsonovy choroby

  11. duben vešel obecně ve známost jako Světový den Parkinsonovy choroby. Je to den, kdy se v roce 1755 narodil James Parkinson, britský lékař, který toto vážné degenerativní onemocnění centrální nervové soustavy poprvé popsal.

  Více...
 • 07/04/2016 01:04

  Obr Senioři v domovech jsou často ohroženi nevhodnými léky

  Senioři v zařízeních sociální péče jsou ohroženi užíváním vysokého počtu léků i kombinacemi nevhodných léčiv, jež jsou nebezpečné vzhledem k jejich věku. Domovy seniorů se totiž potýkají s nedostatkem praktických lékařů a specialistů, kteří mohou zdravotní stav klientů pravidelně sledovat. Potvrzují to výsledky šetření neziskové organizace Ústav lékového průvodce a klinických farmaceutů Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 31/03/2016 10:03

  Obr Informace o omezení dopravy v okolí nemocnice

  Upozorňujeme pacienty a návštěvníky Nemocnice Na Homolce, že z důvodu rekonstrukce komunikací v okolí areálu nemocnice dochází k dočasnému omezení dopravy. Rekonstrukce proběhne ve dvou etapách a bude trvat až do konce června. Po celé trase budou umístěny dopravní značky.

  Více...
 • 18/03/2016 10:03

  Obr Primář Klener o operacích mozku

  Včera jste měli příležitost poslechnout si primáře naší neurochirurgie MUDr. Jana Klenera, jak na půdě Akademie věd hovoří o moderních trendech v mikroneurochirurgii. Jeho přednáška byla součástí osvětové akce Týden mozku.

  Více...
 • 15/03/2016 10:03

  Obr Co dokáže současná neurochirurgie – dozvíme se na Týdnu mozku

  Na programu 18. ročníku Týdne mozku, tradičního cyklu popularizačních přednášek a besed o mozku, který právě v těchto dnech probíhá v Praze v budově Akademie věd ČR na Národní třídě, bude také přednáška nazvaná Jak bezpečně do mozku aneb moderní trendy v mikroneurochirurgii. Zajímavosti z oblasti současné neurochirurgie v ní laické veřejnosti přiblíží primář Neurochirurgického oddělení Nemocnice Na Homolce MUDr. Jan Klener. Přednáška začíná ve čtvrtek 17. března ve 14:00 hodin.

  Více...
 • 11/03/2016 11:03

  Obr Uvádíme do zkušebního provozu nový komplex operačních sálů

  Dnes se na Homolce koná den otevřených dveří ve zcela nově vybudovaném multioborovém komplexu operačních sálů. Akce je určena pouze pro zaměstnance nemocnice.

  Více...
 • 22/02/2016 01:02

  Obr Iva Janžurová má po operaci a je v pořádku

  Ve čtvrtek 18. února 2016 se v naší nemocnici podrobila plánovanému kardiochirurgickému zákroku herečka Iva Janžurová. Operace se zdařila a její stav je stabilizovaný.

  Více...
 • 09/02/2016 09:02

  Obr Tým prof. Neužila úspěšně testuje nejmenší kardiostimulátor na světě

  Kardiologický tým profesora Petra Neužila v Nemocnici Na Homolce úspěšně prošel náročným auditem amerického Úřadu pro potraviny a léčiva (FDA), který je nejvyšší autoritou Spojených států zodpovědnou mimo jiné i za kontrolu lékařských přístrojů. Audit se týkal provedení klinické studie přínosů nejmenšího kardiostimulátoru na světě Medtronic Micra.

  Více...
 • 08/02/2016 11:02

  Obr Hlasujte pro naši nemocnici

  Prvního února byl odstartován další ročník celostátního hlasovacího průzkumu společnosti HealthCare Institute – Nemocnice ČR 2016. Loni se Nemocnice Na Homolce umístila na 4. místě v kategorii absolutní vítěz projektu a byla v této kategorii vyhodnocena jako nejlepší ze všech pražských nemocnic. Do letošního hlasování se opět mohou zapojit jak naši pacienti, tak zaměstnanci naší nemocnice. Neváhejte a hlasujte také. Elektronické dotazníky najdete zde.

  Více...
 • 31/01/2016 07:01

  Obr Rok 2016 na Homolce očima primáře Štádlera

  Série odpovědí šesti primářů našeho neurocentra a kardiocentra na naše dvě stále stejné otázky dnes končí. Uzavře ji prof. MUDr. Petr Štádler, Ph.D., primář Oddělení cévní chirurgie Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 30/01/2016 07:01

  Obr Rok 2016 na Homolce očima primáře Neužila

  Prof. MUDr. Petr Neužil, CSc., primář Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce, odpověděl na naše dvě otázky, které jsme položili i dalším primářům našeho kardiocentra a neurocentra, takto:

  Více...
 • 29/01/2016 07:01

  Obr Rok 2016 na Homolce očima primáře Skalského

  Čtvrtým primářem, kterému jsme položili naše dvě otázky, je MUDr. Ivo Skalský, Ph.D., primář Kardiochirurgického oddělení Nemocnice Na Homolce. Zde jsou jeho odpovědi.

  Více...
 • 28/01/2016 07:01

  Obr Rok 2016 na Homolce očima primáře Liščáka

  Máme pro vás už třetí díl série odpovědí na dvě stejné otázky, které jsme položili šestici primářů našeho neurocentra a kardiocentra. Tentokrát odpovídá doc. MUDr. Roman Liščák, CSc., primář Oddělení stereotaktické a radiační neurochirurgie Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 27/01/2016 07:01

  Obr Rok 2016 na Homolce očima primáře Klenera

  Přinášíme vám další ze série odpovědí na dvě stejné otázky, které jsme položili šestici primářů našeho neurocentra a kardiocentra. Jsou to odpovědi MUDr. Jana Klenera, primáře Neurochirurgického oddělení Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 26/01/2016 10:01

  Obr Rok 2016 na Homolce očima primáře Kaliny

  V souvislosti s příchodem nového roku jsme pro vás připravili sérii odpovědí šesti primářů našeho neurocentra a kardiocentra na dvě otázky týkající se vývoje v jednotlivých oborech a pozitivních změn v péči o pacienty v roce 2016. Dnes vám přinášíme odpovědi MUDr. Miroslava Kaliny, primáře Neurologického oddělení Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 25/01/2016 11:01

  Obr Homolka přichází s novou metodou léčby vysokého krevního tlaku

  Naši kardiologové v čele s primářem profesorem Petrem Neužilem v sobotu 23. ledna jako první na světě provedli unikátní zákrok. Dvěma pacientům trpícím velmi těžce korigovatelným vysokým krevním tlakem katetrizačně pomocí ultrazvuku usměrnili zvýšenou aktivitu tzv. karotického tělíska, jehož funkce krevní tlak ovlivňuje. Díky této šetrné metodě se pacienti vyhnuli jinak poměrně náročné chirurgické operaci.

  Více...
 • 21/01/2016 02:01

  Obr Se zdravotnictvím je spokojena půlka Čechů, nejvíc za 14 let

  Podle zprávy ČTK je se zdravotním systémem v Česku je spokojena více než polovina Čechů. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Jedná se o nejlepší výsledek za posledních 14 let, kdy centrum názory lidí na zdravotnictví zjišťuje. Navíc poprvé přesáhl podíl spokojených 50 procent. Více informací najdete zde

  Více...
 • 05/01/2016 03:01

  Obr Nemocnice Na Homolce jmenovala likvidátora dceřiné společnosti Holte, s. r. o.

  Po absolvování složitého procesu postupného přebírání činností, které dříve pro nemocnici zajišťovala dceřiná společnost Holte, s. r. o., přistupuje nyní vedení Nemocnice Na Homolce k poslednímu kroku tohoto procesu – ke zrušení této dnes už „vyprázdněné“ společnosti bez právního nástupce, tj. k likvidaci. Nezávislý likvidátor, kterým je Ing. Jaroslava Dlabolová, vzešel z výběrového řízení a k dnešnímu dni zahájil svoji činnost.

  Více...
 • 22/12/2015 12:12

  Obr PF 2016

  Krásné prožití vánočních svátků a pevné zdraví přeje Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 01/12/2015 08:12

  Obr Podaří se konečně nalézt systémové řešení úhrad za robotické výkony?

  Z iniciativy vedení Nemocnice Na Homolce dnes výbor pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny ČR pořádá na půdě Sněmovny odborný seminář k 10. výročí roboticky asistované chirurgie u nás. Seminář by měl umožnit odbornou diskusi o současném stavu robotické chirurgie v naší republice a podmínkách jejího budoucího rozvoje.

  Více...
 • 25/11/2015 03:11

  Obr Homolka nejlepší v Praze a čtvrtá v ČR

  V anketě Nemocnice ČR 2015, kterou pořádá společnost HealthCare Institute, se Nemocnice Na Homolce umístila na 4. místě v kategorii absolutní vítěz projektu a byla v této kategorii nejlepší ze všech pražských nemocnic.

  Více...
 • 24/11/2015 10:11

  Obr V lednu otvíráme skupinovou terapii pro epileptiky

  V lednu 2016 bude na Homolce zahájena skupinová rehabilitace pro pacienty s epilepsií, kteří pociťují zhoršení psychického stavu a mentální výkonnosti. Rehabilitaci pořádá naše centrum pro epilepsie a oddělení klinické psychologie.

  Více...
 • 16/11/2015 11:11

  Obr Stop dekubitům

  Tak jako každý rok i letos se Nemocnice Na Homolce připojí k mezinárodním aktivitám pořádaným v rámci kampaně na prevenci proleženin nazvané Stop dekubitům. Ve čtvrtek 19. listopadu v době od 10:00 do 14:00 hodin budou v budově naší nemocnice v pátém patře před lékárnou k vidění ukázky péče, kosmetiky, prostředků a výživy pro prevenci a léčbu proleženin a v každou celou hodinu praktické ukázky polohování. Přijďte, poradíme vám s péčí o vaše blízké.

  Více...
 • 10/11/2015 06:11

  Obr Homolka dnes slavnostně otevřela nově vybudovanou neurologickou jipku

  Přestřižením pásky byla dnes ve 12 hodin v Nemocnici Na Homolce slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná a zkolaudovaná jednotka intenzivní péče Oddělení neurologie. Úvodního ceremoniálu k otevření nových prostor JIP se zúčastnili kromě členů vedení a zaměstnanců nemocnice také zástupci Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy, Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje a kolegové lékaři z pražských a středočeských iktových center.

  Více...
 • 09/11/2015 10:11

  Obr Nemocnice na Homolce se brání proti likvidačnímu výměru

  Nemocnice Na Homolce podala odvolání na Odvolací finanční ředitelství v Brně proti odvodu ve výši téměř 3 miliard korun, který jí vyměřil Finanční úřad pro hlavní město Prahu. Daňová kontrola se týkala období 2011–2013, tzn. před nástupem současného ředitele nemocnice Ivana Olivy.

  Více...
 • 03/11/2015 01:11

  Obr Ředitel Oliva poskytl rozhovor Euru

  Nedávno uplynul rok od chvíle, kdy byl do funkce ředitele Nemocnice Na Homolce jmenován Dr. Ing. Ivan Oliva. Týdeník Euro s ním při této příležitosti připravil rozhovor. „Zisk, nebo ztráta? Základní pravidla jsou v nemocnici i byznysu stále stejná,“ říká v něm Oliva. Celý text rozhovoru si můžete stáhnout zde

  Více...
 • 03/11/2015 09:11

  Obr Kardiologové na Homolce testují novinku – implantát řešící srdeční výduť

  Kardiologové v Nemocnici Na Homolce provedli v sobotu 24. října unikátní intervenční zákrok na srdci. Katétrem do něj vpravili speciální implantát, který svou konstrukcí připomíná roztahovací deštníček. Jeho úkolem je zmenšit objem levé srdeční komory, jež se v důsledku poškození po infarktu chorobně zvětšila. Implantace tohoto druhu byla u nás provedena poprvé, na světě má tento typ implantátu jen asi 500 pacientů.

  Více...
 • 02/11/2015 03:11

  Obr Slavíme 10. výročí robotických operací v ČR

  V sobotu 31. října tomu bylo právě 10 let, co byla bariatrickou operací žaludku pomocí zařízení Da Vinci 1200 v Nemocnici Na Homolce zahájena zcela nová etapa rozvoje chirurgie v naší zemi, etapa roboticky asistované chirurgie. Naše cévní chirurgy pod vedením Petra Štádlera vynesly robotické operace v průběhu několika následujících let až na samý Mount Everest v oboru.

  Více...
 • 23/10/2015 09:10

  Obr Na nákupech jsme dosáhli 17procentní úspory

  Naše nemocnice od ledna 2014 do konce letošního září, tedy za 21 měsíců, dosáhla 17procentní úspory na zakázkách, uvedl ředitel Dr. Ing. Ivan Oliva v prohlášení zveřejněném na středeční tiskové konferenci Ministerstva zdravotnictví. Celkem nemocnice vypsala 1 483 zakázek v očekávané hodnotě 667,8 milionu, přičemž dosažená cena byla o 114,2 milionu nižší, činila 553,6 milionu. Ředitel zároveň uvedl, že nemocnice rovněž významně šetří na provozních nákladech za účetní a ekonomické služby. Jejich převodem z dceřiné společnosti Holte, s. r. o., pod nemocnici jsme ušetřili za devět měsíců letošního roku 20,7 milionu.

  Více...
 • 19/10/2015 03:10

  Obr Dětští diabetologové a endokrinologové se sejdou ve Varech

  V Lázeňské léčebně Mánes v Karlových Varech se ve dnech 20.–21. listopadu budou konat už 18. pracovní dny dětské diabetologie a endokrinologie. Toto tradiční setkání specialistů z oboru dětské diabetologie a endokrinologie pořádá odbor lázeňské péče Nemocnice Na Homolce a pracovní skupina pro dětskou diabetologii České diabetologické společnosti. Sejdou se na něm lékaři a sestry z celé České republiky.

  Více...
 • 15/10/2015 03:10

  Obr Kardiologové řeší závažný problém – vzrůstající výskyt chronického srdečního selhání

  Kardiologové upozorňují na vzrůstající výskyt chronického srdečního selhání, což považují za závažný problém nejen z terapeutického, ale i z ekonomického hlediska – to souvisí s rizikem opakovaných hospitalizací. Výskyt tohoto závažného syndromu v populaci navzdory pokrokům v diagnostice a léčbě bohužel stále stoupá a stále na něj umírá čtvrtina pacientů do pěti let od stanovení diagnózy.

  Více...
 • 15/10/2015 02:10

  Obr Veřejná soutěž o pronájem bazénu na Homolce

  Vyhlašujeme veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na propachtování prostor a vybavení bazénu v Nemocnici Na Homolce. Podrobné informace a všechny potřebné dokumenty najdete na našich stránkách v sekci Veřejné zakázky.

  Více...
 • 08/10/2015 11:10

  Obr Zavedli jsme nejmodernější technologii 3D mapování srdce

  Kardiologické oddělení Nemocnice Na Homolce začalo při provádění srdečních katetrizačních ablací využívat novou, u nás zatím unikátní, špičkovou technologii – systém trojrozměrného srdečního mapování a navigace Rhytmia, kterou vyvinula bostonská společnost zaměřená na inovace zdravotnické techniky. Systém umožňuje okamžité a velmi přesné mapování srdce v průběhu katetrizačního zákroku. Trojrozměrná vizualizace s vysokým rozlišením poskytuje lékaři zřetelný obraz všech míst (mapu) a detailně zachycuje rozsah a rozložení vad, které vyžadují zásah.

  Více...
 • 07/10/2015 03:10

  Obr Homolka prošlapává cestu k efektivnějšímu screeningu rakoviny děložního čípku

  Screening rakoviny děložního čípku v České republice není dostatečně efektivní, upozorňují gynekologové Nemocnice Na Homolce. Ročně se v naší zemi diagnostikuje kolem tisíce těchto nádorů a téměř 400 žen na toto onemocnění každý rok zemře.

  Více...
 • 01/10/2015 09:10

  Obr Spolupráce dvou nemocnic – bonus pro pacienty na Berounsku

  Nadstandardně funkční spolupráce mezi vysoce specializovanou Nemocnicí Na Homolce a Rehabilitační nemocnicí v Berouně v oblasti kardiologie přináší prospěch pacientům v celém berounském regionu. Mají totiž jistotu, že se jim v případě akutních srdečních komplikací nebo vážných srdečních onemocnění dostane té nejlepší péče na jednom z našich nejprestižnějších kardiologických pracovišť – na Homolce. Zároveň vědí, že jakmile zvládnou akutní problém, bude jim dopřáno doléčit se v místě bydliště – v komfortním prostředí jednoho z nejmodernějších rehabilitačních zařízení u nás.

  Více...
 • 01/10/2015 07:10

  Obr Sepse, kniha pro lékaře napříč obory

  Odbornou zdravotnickou veřejnost bychom rádi upozornili na novou knihu Sepse, která byla pokřtěna minulý týden v rámci slavnostního zahájení XXII. kongresu České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny v Plzni. Jejím hlavním editorem je doc. MUDr. Miroslav Průcha, Ph.D., z našeho oddělení klinické biochemie, hematologie a imunologie.

  Více...
 • 29/09/2015 02:09

  Obr Profesor Hyánek byl oceněn stříbrnou medailí Senátu

  Mezi 17 osobnostmi, které včera při příležitosti Dne české státnosti obdržely stříbrnou pamětní medaili Senátu Parlamentu ČR, byl také prof. MUDr. Josef Hyánek, DrSc., který patnáct let působil jako primář našeho oddělení klinické biochemie, hematologie a imunologie a který zde dosud vede metabolickou ambulanci. Pane profesore, gratulujeme.

  Více...
 • 23/09/2015 01:09

  Obr Běh pro Dobrého anděla

  V úterý 22. září se v oboře Hvězda konal náš první charitativní Běh pro Dobrého anděla. Cílem akce bylo navázat na bývalou tradici homoleckých běhů, na tzv. Homoleckou míli, a zároveň přispět na konto nadace Dobrý anděl.

  Více...
 • 14/08/2015 10:08

  Obr Kouření z pohledu neurologa

  Přestože o škodlivosti kouření už bylo zveřejněno více než mnoho informací, neznamená to, že už není třeba přicházet s argumenty proti tomuto stále ještě velmi rozšířenému zlozvyku. Každý kuřák nepochybně ví, že si poškozuje zdraví, a je obecně známo, že kouření má devastační vliv především na dýchací a cévní aparát a způsobuje rakovinu plic, srdeční infarkt a řadu dalších zdravotních komplikací. Lidem je ale třeba neustále zdůrazňovat, že ta řada je opravdu velmi dlouhá. Snad ani neexistuje lékařský obor, v němž by bylo možné odhlédnout od kouření jako rizikového faktoru pro rozvoj některého z vážných onemocnění. Podívejme se tentokrát na problém z pohledu neurologa.

  Více...
 • 29/07/2015 05:07

  Obr Nemocnice Na Homolce dovršila další etapu změn v dceřiných společnostech

  Nemocnice Na Homolce dnes uskutečnila personální změny ve statutárních orgánech svých dceřiných společností. Někteří jejich dosavadní členové byli valnou hromadou odvoláni a na jejich pozice nastoupili současní členové vedení nemocnice. Stalo se tak v souladu se záměrem přenést do nemocnice činnosti těchto dceřiných společností.

  Více...
 • 20/07/2015 01:07

  Obr Relaxaci pacientů na oddělení gama nože podporuje speciální osvětlení pokojů

  Na pokojích Oddělení stereotaktické a radiační chirurgie Nemocnice Na Homolce mají pacienti osvětlení, jež simuluje přirozené světlo a jeho změny v průběhu dne. Pomáhá jim lépe se přizpůsobit nemocničnímu režimu a večer usnout.

  Více...
 • 10/07/2015 11:07

  Obr Cestování s kardiostimulátorem či (implantabilním) defibrilátorem

  Stále přibývá lidí, kteří mají kvůli rozličným srdečním arytmiím v těle voperován tzv. elektricky aktivní implantát, tj. kardiostimulátor nebo defibrilátor. Jen v Nemocnici Na Homolce podstoupí každoročně implantaci některého z těchto přístrojů více než tisíc pacientů. Mnozí z nich se i díky tomuto přístroji cítí v dobré kondici a chtějí si užívat cestování. Proč ne? Je ale důležité, aby se na cestu pečlivě připravili a byli si vědomi určitých omezení.

  Více...
 • 30/06/2015 10:06

  Obr Vedro kardiakům nesvědčí, ale komplikacím mohou předejít

  To, že extrémní letní horko nedělá dobře kardiakům, je obecně známý fakt. V době, kdy v našem mírném podnebním pásmu zavládnou tropické teploty, zvýší se zpravidla bohužel i počet úmrtí na kardiovaskulární onemocnění. Přitom znalostí příčin a dodržováním určitých pravidel lze mnohým komplikacím předejít. V čem je tedy problém?

  Více...
 • 24/06/2015 03:06

  Obr Omezení průjezdu spodní vrátnicí a parkování v areálu nemocnice

  V pondělí 29. 6. 2015 v 8 hod. bude zahájena rozsáhlá oprava pojezdové střechy na 2. NP. Akce bude probíhat ve dvou etapách, a to od 29. 6. do 17. 8. 2015 v úseku od patologie ke vchodu do hlavní budovy na 2. NP (vjezd sanitek) a od 18. 8. 2015 do 30. 9. 2015 ve zbývajícím úseku od hlavního vchodu do NNH až ke konci plochy za vchodem z propouštěcího salónku.

  Více...
 • 10/06/2015 02:06

  Obr Na Homolce se natáčelo

  Pokud jste včera navštívili naši nemocnici, mohli jste tu narazit na filmový štáb. Produkční společnost Film United, s. r. o., totiž doporučila exteriér Nemocnice Na Homolce jako vhodný pro jednu ze scén do detektivního seriálu Crossing Lines.

  Více...
 • 29/05/2015 09:05

  Obr Protiprůjmová opatření

  Nemocnice Na Homolce přijala opatření na ochranu pacientů i personálu pro případ, že by se zde vyskytlo virové průjmové onemocnění. Rozhodnutí vychází ze současné situace v Praze, kde došlo k nárůstu počtu průjmových potíží v souvislosti s kontaminací pitné vody v Dejvicích. Cílem je zabránit šíření nákazy uvnitř nemocnice. Zjistilo se totiž, že onemocnění se přenáší nejen vodou, ale i kontaktem z člověka na člověka (orofekální cestou) a kapénkově (při zvracení).

  Více...
 • 28/05/2015 08:05

  Obr 10. výročí robotické chirurgie na Homolce

  Letos v naší nemocnici oslavíme už 10. výročí robotické chirurgie. Zdejší robotický operační sál byl otevřen v říjnu roku 2005 a od té doby slouží hned několika oborům – cévní chirurgii, kardiochirurgii, obecné chirurgii, urologii a gynekologii. Přední světové postavení si však Homolka vydobyla zejména v oblasti robotických operací cév.

  Více...
 • 18/05/2015 10:05

  Obr Přečtěte si rozhovor s I. Olivou ze sobotního Deníku

  „Pacienti jsou středobodem veškerého našeho snažení. Mrzí mě, že nejsme schopni vyhovět okamžitě všem. O Homolku je totiž stále velký zájem, a proto přemýšlíme o rozšíření našich kapacit, aby čekací doby nebyly tak dlouhé,“ říká v něm mimo jiné náš ředitel a zdůrazňuje také důležitost sociálního zázemí pro pacienty, vstřícnosti a laskavého zacházení.

  Více...
 • 15/05/2015 04:05

  Obr V Právu dnes vyšel článek o naší cévní chirurgii

  Primář oddělení Petr Štádler v něm hovoří o unikátním světovém postavení Nemocnice Na Homolce, pokud jde o léčbu postižení břišní aorty robotickou metodou, a o vynikajících výsledcích našeho oddělení cévní chirurgie při řešení kombinovaného postižení hrudní a břišní aorty.

  Více...
 • 14/05/2015 12:05

  Obr Ředitel nemocnice I. Oliva poskytl rozhovor Lidovým novinám

  „Prošel jsem různými posty a nelehkými výzvami, kdy jsem například v pozici krizového manažera musel provádět mnohdy zásadní a ne vždy populární změny, ale razance útoků mě tentokrát opravdu překvapila,“ říká o podivných zastrašovacích metodách svých anonymních odpůrců ředitel naší nemocnice Dr. Ing. Ivan Oliva v rozhovoru, který vyšel v dnešních Lidových novinách.

  Více...
 • 05/05/2015 07:05

  Obr Den hygieny rukou na Homolce

  5. května, v rámci tzv. Dne hygieny rukou, se na Homolce konala osvětová akce určená především pro zdravotníky, ale také pro pacienty či návštěvníky nemocnice, jejímž cílem byl nácvik správných postupů při dezinfikování rukou ve zdravotnické praxi.

  Více...
 • 04/05/2015 03:05

  Obr Otevření prodejny zdravotnických potřeb

  Přestřižením pásky zahájil dnes ve 14 hodin ředitel Nemocnice Na Homolce Ivan Oliva provoz prodejny zdravotnických potřeb v nově zbudované části nemocnice v pátém patře u hlavního vchodu. „Těší mě, že tento celkem atraktivní prostor využijeme opravdu smysluplně, ku prospěchu jak našich pacientů, tak našich zaměstnanců, a věřím, že s nabídkou této prodejny, která účelně doplňuje sortiment naší lékárny, budou všichni spokojeni,“ řekl Oliva.

  Více...
 • 22/04/2015 12:04

  Obr Jak zachránit špitál

  Ivan Oliva, ředitel naší nemocnice, dostal prostor v dnešních Hospodářských novinách, aby vysvětlil některé své kroky směřující k ekonomické očistě Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 20/04/2015 09:04

  Obr Nové vedení nemocnice čelí kvůli očistným změnám diskreditační kampani

  Na pátečním mimořádném brífinku informoval ředitel naší nemocnice Dr. Ing. Ivan Oliva novináře o tom, že proti současnému vedení Nemocnice na Homolce je vedena nátlaková diskriminační kampaň zákulisních hráčů. Podle Olivy jde o reakci na to, že se vedení nemocnice podařilo úspěšně zahájit ozdravný proces, který má zastavit netransparentní finanční toky. V následující části vám přinášíme aktuální znění tohoto jeho prohlášení:

  Více...
 • 20/04/2015 02:04

  Obr Homolka je na světové špičce v robotických operacích aorty

  Doc. MUDr. Petr Štádler, primář oddělení cévní chirurgie naší nemocnice, se na přelomu března a dubna zúčastnil významného mezinárodního kongresu o cévní chirurgii v Miami v USA (43st Annual Symposium on Vascular Surgery. Je naší milou povinností vás informovat o tom, že jeho prezentace vlastních zkušeností s robotickou cévní operativou zde vzbudila velký zájem.

  Více...
 • 24/03/2015 10:03

  Obr Homolka začne od dubna účtovat vlastními silami

  Dnešním podpisovým aktem došlo k ukončení spolupráce se společností HOLTE s.r.o., která zajišťovala dodávku účetních, ekonomických a dalších služeb Nemocnici Na Homolce, a to i prostřednictvím společnosti Bialešová s.r.o. Některé ekonomické agendy již Nemocnice Na Homolce převzala v průběhu minulých měsíců a od 1. dubna začne vést i účetnictví vlastními silami.

  Více...
 • 01/04/2015 10:04

  Obr Veřejná soutěž na pronájem komerčních prostor se zrušuje

  Veřejná soutěž o nejvhodnější nabídku na pronájem prostor sloužících k podnikání (prostory s plaveckým bazénem v přízemí Nemocnice Na Homolce) se zrušuje.

  Více...
 • 02/04/2015 09:04

  Obr Vyhodnocení veřejné soutěže

  Nemocnice Na Homolce vyhodnotila veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na pronájem prostor sloužících k podnikání v 5. patře hlavní budovy. Na základě vyhodnocených nabídek veřejné soutěže, vyhlášené dne 23. února 2015, bude komerční prostor č. 501 pronajat Vladimíře Libánské s nejvyšší podanou nabídkou.

  Více...
 • 10/03/2015 09:03

  Obr Naši cévní chirurgové mají pro léčbu výdutí břišní aorty k dispozici nový typ stentgraftů

  Cévní chirurgové a intervenční radiologové Nemocnice Na Homolce jako první v České republice použili u dvou pacientů nový systém stentgraftů, neboli cévních výztuží. Ten dovoluje využít méně invazivní léčbu výdutí břišní tepny – aorty i u nemocných, kteří pro ni dosud neměli anatomické předpoklady.

  Více...
 • 16/03/2015 02:03

  Obr Dbáme na transparentnost, provádíme kontroly

  V naší nemocnici probíhají velké změny, které mají zajistit, aby se již nikdy v budoucnu nemohla opakovat Kauza Dbalý, týkající se přijímání úplatků. Současný ředitel Dr. Ing. Ivan Oliva dnes poskytl obsáhlý rozhovor deníku Právo, v němž vysvětluje, jak se svým týmem usiluje o nápravu.

  Více...
 • 24/02/2015 03:02

  Obr Na objevu emočních neuronů se podílela i naše nemocnice

  Média dnes přinesla informaci o výsledcích nové studie vědců z Univerzity Karlovy, kteří prokázali existenci takzvaných emočních neuronů (nervových buněk) v hlubokých strukturách lidského mozku. Na této studii se podílela i Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 24/02/2015 11:02

  Obr Vyhlašujeme veřejnou soutěž na pronájem komerčních prostor

  Vyhlašujeme veřejnou soutěž o nejvhodnější nabídku na pronájem prostor sloužících k podnikání (podle ustanovení § 1772 zákona č. 89/2012 Sb., Občanský zákoník). Jedná se o tři nově zbudované komerční prostory ve vstupní hale Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 18/02/2015 03:02

  Obr Pacientům s epilepsií brzy nabídneme unikátní stereotaktickou operaci

  Ve světě ojedinělý zákrok, který léčí epilepsii, začne brzy opět nabízet naše Oddělení stereotaktické a radiační neurochirurgie. Jedná se o minimálně invazivní stereotaktickou operaci z drobného návrtu lebky, při němž se za pomoci speciální elektrody tepelně destruuje část mozkové tkáně, zodpovědné za šíření epileptického záchvatu.

  Více...
 • 04/02/2015 08:02

  Obr Spouštíme unikátní navigační systém, který zefektivní léčbu srdečních arytmií

  O další stupeň výš se u nás dneškem posouvá léčba srdečních arytmií, a to díky využití ojedinělé technologie. Na Kardiologickém oddělení zahajuje provoz dálkově navigovaná katetrizační jednotka CGCI (Catheter Guidance Control and Imaging System).

  Více...
 • 30/01/2015 02:01

  Obr Na facebooku máme již 2000 fanoušků

  Počet našich fanoušků na facebooku utěšeně roste a tento týden překročil hranici 2000. Máme radost a děkujeme! Pokud s námi na této sociální síti ještě nejste a chcete se pravidelně dozvídat novinky z naší nemocnice, přijďte za námi.

  Více...
 • 20/01/2015 03:01

  Obr Nadační fond Homolka loni podpořil řadu projektů v naší nemocnici

  Nadační fond Homolka loni podpořil částkou téměř 5,4 miliony korun mnohá oddělení naší nemocnice. Letos své síly soustředí na získání finančních prostředků na pořízení ultrazvukového přístroje pro neurologii a neurochirurgii.

  Více...
 • 08/01/2015 03:01

  Obr Poliklinika bude mít novou klimatizaci

  Na větší komfort ve vybraných ordinacích naší polikliniky se mohou již v tomto létě těšit jak pacienti, tak zdravotníci. V horkých dnech se totiž vzduch v místnostech příjemně ochladí díky nově budované klimatizaci.

  Více...
 • 08/01/2015 03:01

  Obr Pacientům s epilepsií nabízíme trénink kognitivních funkcí

  Pro pacienty s epilepsií, kteří pociťují zhoršení kognitivní výkonnosti a psychického stavu, je určen Trénink kognitivních funkcí. Do jeho jarního běhu se ještě mohou hlásit zájemci.

  Více...
 • 07/01/2015 11:01

  Obr Třicetikorunové regulační poplatky zrušeny

  Potvrzení o zaplacení regulačního poplatku již od nás nedostanete. Od 1. ledna 2015 jsou zrušeny třicetikorunové regulační poplatky jak za klinické vyšetření u lékaře, tak za recept v lékárně.

  Více...
 • 06/01/2015 10:01

  Obr Mám Homolku i dceřiné společnosti pod kontrolou

  ...řekl v rozhovoru pro www.Zdravotnickydenik.cz ředitel naší nemocnice Dr. Ing. Ivan Oliva. Třetím měsícem u nás probíhají poměrně razantní organizační a personální změny. Vyplývají z hlavního úkolu, který ředitel Oliva dostal od ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka. Jedná se o likvidaci dceřiných společností a převod všech ekonomických činností přímo pod vedení nemocnice.

  Více...
 • 23/12/2014 10:12

  Obr PF 2015

  Pohodové prožití vánočních svátků a hodně zdraví v novém roce přeje Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 12/12/2014 02:12

  Obr Adventní zamyšlení Tomáše Halíka v Nemocnici Na Homolce

  Na včerejším Předvánočním setkání alergologů a klinických imunologů, které se konalo v našem Kongresovém centru, vystoupil na závěr i prof. Tomáš Halík se svým Adventním zamyšlením.

  Více...
 • 01/12/2014 03:12

  Obr Jedete k nám autem? Naplánujte si trasu na naší webové stránce!

  Pokud potřebujete vyhledat nejrychlejší dojezdovou trasu z vašeho města či vesnice do Nemocnice Na Homolce, můžete si ji nyní naplánovat na našich webových stránkách. Nově jsme pro vás zavedli bezplatnou službu Národního dopravního informačního centra.

  Více...
 • 18/11/2014 11:11

  Obr Těžko léčitelnou hypertenzi zkoušejí naši lékaři řešit neurostimulací

  Pacientům, kteří trpí těžkou hypertenzí, neovlivnitelnou jinou léčbou, zkoušejí naši kardiologové a cévní chirurgové jako první v České republice pomoci novým operačním zákrokem – takzvanou barostimulací.

  Více...
 • 13/11/2014 09:11

  Obr Ředitel naší nemocnice poskytl rozhovor deníku Právo

  První rozhovor ve funkci ředitele naší nemocnice poskytl Dr. Ing. Ivan Oliva dnešnímu vydání deníku Právo. V textu se dočtete, jestli pana ředitele na Homolce něco překvapilo, proč nedělá populistická rozhodnutí bez předchozí důkladné analýzy a jaký neskromný cíl si stanovil.

  Více...
 • 24/10/2014 12:10

  Obr Velvyslanec Nizozemského království navštívil Homolku

  Eduard Hoeks, velvyslanec Nizozemského království v Praze, navštívil tento týden Nemocnici Na Homolce. Přijal pozvání Nadačního fondu Homolka a Nizozemsko-české obchodní komory na setkání s našimi odborníky z Neurochirurgického oddělení.

  Více...
 • 17/10/2014 11:10

  Obr Ředitel nemocnice reaguje na reportáž České televize

  Ředitel Nemocnice Na Homolce Dr. Ing. Ivan Oliva napsal dopis generálnímu řediteli České televize Ing. Petru Dvořákovi, MBA. Reaguje v něm na reportáž o nákupu Leksellova gama nože pro Nemocnici Na Homolce v roce 2009, v souvislosti s nímž je bývalý ředitel nemocnice Vladimír Dbalý obviněn z převzetí úplatku.

  Více...
 • 21/10/2014 03:10

  Obr První kardioverter/defibrilátor byl v Čechách implantován před třiceti lety

  Na konci října uplyne třicet let ode dne, kdy byl v tehdejším Československu implantován první kardioverter/defibrilátor. Operaci provedli 31. 10. 1984 lékaři v IKEM. Nemocnice Na Homolce byla druhým českým pracovištěm, kde se implantace začaly dělat - psal se rok 1992.

  Více...
 • 10/10/2014 11:10

  Obr Homolka perfektně zvládla kontakt s pacientem, podezřelým z infekce ebolou

  Naši lékaři včera bezchybně jednali podle nastavených interních postupů při výskytu vysoce nebezpečné nákazy, když na interní ambulanci Nemocnice Na Homolce dorazil pacient s vysokou horečkou. Jakmile zdravotníci zjistili, že se pacient vrátil ze západoafrické Libérie, a zhodnotili jeho příznaky, vyslovili podezření na infekci virem eboly nebo na jiné tropické onemocnění a začali podle toho postupovat.

  Více...
 • 30/09/2014 09:09

  Obr Nemocnice Na Homolce má nového ředitele

  Dr. Ing. Ivan Oliva byl ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem jmenován novým ředitelem Nemocnice Na Homolce. Své funkce se ujal dne 1. 10. 2014.

  Více...
 • 30/09/2014 01:09

  Obr Nemocnice Na Homolce spolupořádá Kardiologický den Petra Niederleho

  Již po čtvrté pořádají Nemocnice Na Homolce a Sdružení ambulantních kardiologů ve spolupráci s Českou lékařskou komorou Kardiologický den Petra Niederleho. Ten se koná 10. října 2014 od 9 hodin v NH Hotelu Praha.

  Více...
 • 17/09/2014 02:09

  Obr Oddělení cévní chirurgie provedlo 320. robotickou operaci

  Již 320. pacient podstoupil dnes v Nemocnici Na Homolce robotickou cévní operaci. „Jednalo se o staršího muže, který měl uzavřené pánevní tepny a částečné zúžení břišní aorty. Při robotické operaci jsme provedli přemostění neboli bypass mezi touto aortou a stehenními tepnami,“ říká doc. MUDr. Petr Štádler, Ph.D., primář Oddělení cévní chirurgie naší nemocnice. První pacient byl na Homolce takto operován v listopadu 2005.

  Více...
 • 10/09/2014 12:09

  Obr Nemocnice Na Homolce se zařadila mezi stabilními českými firmami do nejvyšší kategorie

  Nemocnice Na Homolce získala prestižní ocenění CZECH Stability Award za rok 2013 a již potřetí se tak zařadila mezi stovku nejstabilnějších firem v České republice. Zatímco v loňském roce byla v kategorii A oceněna dvěma áčky, jež mají přívlastek „vynikající“, letos si Nemocnice Na Homolce polepšila a vystoupila na pomyslný vrchol. Zařadila se do skupiny AAA mezi „excelentní“ firmy.

  Více...
 • 29/08/2014 11:08

  Obr Nemocnice Na Homolce nakupuje krev mnohem levněji než dosud

  Nemocnici Na Homolce se podařilo prostřednictvím vypsání veřejné soutěže získat pro léčbu pacientů krev a krevní deriváty za výhodnější ceny, než jaké platila donedávna. Od srpna ji nakupuje mnohem levněji. Manažeři nemocnice odhadují, že takto bude možné ročně ušetřit až třetinu nákladů na nákup této komodity.

  Více...
 • 27/08/2014 02:08

  Obr PET centrum pomáhá pacientům už 15 let

  Je to už 15 let, co bylo v našem PET centru provedeno v České republice historicky první vyšetření pacienta za pomoci pozitronové emisní tomografie. Stalo se tak 25. srpna 1999. „Od té doby do dnešních dní jsme v budově PET centra provedli přes 100 000 vyšetření a kolektiv ambulance se z původních devíti pracovníků rozrostl na dvacet dva,“ říká doc. MUDr. Otakar Bělohlávek, CSc., primář Oddělení nukleární medicíny a PET centra.

  Více...
 • 20/06/2014 11:06

  Obr Mezinárodní audit potvrdil: Nemocnice Na Homolce stále poskytuje vysoce kvalitní a bezpečnou péči

  Již počtvrté naše nemocnice obhájila prestižní světovou značku kvality – mezinárodní akreditaci JCI (Joint Commission International). V těchto dnech vedení nemocnice obdrželo certifikát od mezinárodní centrály JCI, sídlící v Chicagu, a akreditace tím oficiálně na další tři roky vstupuje v platnost. Znamená to potvrzení základních pilířů, na nichž Nemocnice Na Homolce dlouhodobě staví, a těmi jsou kvalita zdravotní péče, bezpečnost jejího poskytování a předcházení možným rizikům.

  Více...
 • 22/07/2014 01:07

  Obr Děti z Klubu AA Homolka se v srpnu odjedou léčit do Řecka

  Děti z Klubu AA Homolka, sdružujícího rodiny malých alergiků a astmatiků, si letos v druhé polovině srpna užijí ozdravný pobyt u moře také díky Nadačnímu fondu Homolka. Jeho správní rada již v červnu odsouhlasila pro tuto akci příspěvek ve výši 150 000 korun.

  Více...
 • 10/09/2014 01:09

  Obr Ředitel NNH reaguje na pořad Českého rozhlasu

  Vážení návštěvníci našeho webu, dne 8. 9. 2014 byl v Českém rozhlasu Plus v pořadu Názory a argumenty zveřejněn příspěvek Petra Holuba s názvem "Homolka je pod vyšší ochranou", který hrubým způsobem napadá dobré jméno naší nemocnice i mne osobně. Mou reakci na nepravdivá tvrzení Petra Holuba a žádost o omluvu, zaslanou generálnímu řediteli Českého rozhlasu si můžete přečíst zde.

  Více...
 • 15/09/2014 04:09

  Obr Ředitel Nemocnice Na Homolce reaguje na rozhodnutí ministra zdravotnictví

  Nemocnice Na Homolce obdržela rozhodnutí ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka o námitkách jí podaných k závěrům kontrolní zprávy komise ministerstva zdravotnictví dne 15. 9. 2014 v odpoledních hodinách.

  Více...
 • 04/07/2014 09:07

  Obr Malování v Nemocnici Na Homolce omezí provoz některých oddělení

  Prázdninový čas využijeme ke zvelebení některých prostor naší nemocnice. Již od konce tohoto týdne a zvláště pak na začátku týdne příštího se chystá malování hned na několika odděleních – na kardiochirurgickém, na oddělení cévní chirurgie, na gynekologii a na oddělení rehabilitace.

  Více...
 • 13/06/2014 08:06

  Obr Náš nemocniční kaplan je stále více žádán o podporu a doprovázení

  Třetí měsíc si pacienti i personál zvykají Na Homolce na našeho nového nemocničního kaplana Daniela Smetanu. A ten je čím dál tím víc žádán. Ještě před svou operací o jeho návštěvu projevila zájem i pětašedesátiletá paní Květoslava Lovasová. Nyní již má úspěšně odoperovanou srdeční chlopeň a pochvaluje si nejen lékaře a zdravotníky z kardiochirurgie, ale i nemocničního kaplana.

  Více...
 • 30/05/2014 10:05

  Obr Kardiologové Na Homolce zkouší jediným zásahem současně ovlivnit několik metabolických procesů

  Naši kardiologové nedávno zahájili světově ojedinělou klinickou studii, která by mohla přinést zásadní obrat do terapie metabolického syndromu. Podle předpokladu, který studie ověřuje, by zákrok mohl být obrovským přínosem pro zdraví pacientů: nejen že sníží jinými postupy neléčitelný vysoký krevní tlak, ale také řeší cukrovku a pomůže redukovat nadbytečné kilogramy.

  Více...
 • 06/06/2014 02:06

  Obr Děti z mateřské školky Na Homolce si aukcí svých obrázků vydělaly na výlet

  Neuvěřitelných 22 450 korun vynesla tento týden dražba obrazů, které namalovaly děti z Mateřské školky Na Homolce. Je to mnohem více, než kdokoliv čekal. „Za vybrané peníze všichni pojedeme 18. června na celodenní výlet do Obory Žleby. A protože peněz jsme si vydělali opravdu hodně, zbytek investujeme do nových hraček,“ říká ředitelka školky Lenka Koukalová.

  Více...
 • 28/05/2014 03:05

  Obr Hasičské cvičení Na Homolce dopadlo na jedničku

  Při nedávném hasičském cvičení a nácviku evakuace při požáru si Nemocnice Na Homolce vysloužila pomyslnou jedničku. Podle Václava Kratochvíla, velitele zasahujících jednotek Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy, se při cvičení neobjevila žádná slabá místa. Navíc spolupráce hasičů se zástupci nemocnice byla výborná. Cvičení rozhodně nebylo formální, ale prověřilo obvyklé situace, které jsou v nemocnicích při skutečných požárech typické.

  Více...
 • 13/06/2014 01:06

  Obr Přijďte se do naší lékárny poradit o prevenci karcinomu tlustého střeva

  Jak předcházet karcinomu tlustého střeva? Tomuto tématu je věnován Týden lékáren, probíhající po celé republice od pondělí 16. do neděle 22. června 2014. K této akci se připojila i naše lékárna a zve všechny zájemce o konzultaci do svých prostor. Najdete ji v 5. patře u hlavního vstupu do nemocnice.

  Více...
 • 23/04/2014 08:04

  Obr Profesor Josef Hyánek dostal nejvyšší lékařské ocenění

  Za celoživotní práci v několika medicínských oborech obdržel profesor Josef Hyánek, vedoucí lékař metabolické ambulance Oddělení klinické biochemie, hematologie a imunologie NNH Zlatou medaili J.E. Purkyně. Tu mu v březnu udělilo prezídium České lékařské společnosti J.E. Purkyně jako nejvyšší lékařské vyznamenání.

  Více...
 • 20/03/2014 02:03

  Obr První na světě řešíme výduť srdeční komory hybridní operací

  Světově jedinečnou operaci pacienta s těžce nemocným srdcem provedli dnes lékaři Nemocnice na Homolce, když novým způsobem provedli plastiku levé srdeční komory postižené po infarktu velkou výdutí. Jednalo se o takzvaný hybridní výkon, tedy o operaci, na níž se podílí současně více medicínských odborností, v tomto případě kardiolog a kardiochirurg.

  Více...
 • 15/04/2014 08:04

  Obr Naše nemocnice opět patří ke stovce nejobdivovanějších českých firem

  Nemocnice Na Homolce se opět umístila mezi stovkou nejobdivovanějších českých firem. Navíc ve své kategorii, zahrnující firmy z oblasti osobních, veřejných a sociálních služeb, postoupila ze čtvrtého místa na třetí.

  Více...
 • 15/04/2014 08:04

  Obr Homolka poděkovala dárcům své nadace

  Velké poděkování vyslovil pan ředitel MUDr. Michal Šetlík všem příznivcům Nadačního fondu Homolka, kteří přijali pozvání na každoroční Setkání dárců. To se uskutečnilo na Homolce ve čtvrtek 27. března a kromě zástupců z řad podporovatelů nadace se jej zúčastnila předsedkyně správní rady Nadačního fondu PhDr. Lenka Tomešová, představitelé vedení nemocnice a lékaři Neurochirurgického oddělení.

  Více...
 • 15/04/2014 11:04

  Obr Ředitel nemocnice podal stížnost

  Ředitel Nemocnice Na Homolce podal stížnost na reportáž České televize ze dne 11.4.2014 uveřejněnou ve zpravodajském pořadu Události, která nepravdivě uvedla, že Policie ČR šetří současné vedení Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 12/02/2014 07:02

  Obr Česká republika patří v léčbě srdečních arytmií k nejlepším

  Zcela aktuální pohled na léčbu poruch srdečního rytmu nabídlo XII. české a slovenské sympozium o arytmiích a kardiostimulaci, které se konalo koncem ledna v Českých Budějovicích. Kardiologové z Nemocnice Na Homolce byli jedni z hlavních organizátorů tohoto setkání a podíleli se na velké části programu.

  Více...
 • 06/03/2014 04:03

  Obr Rozhovor s ředitelem nemocnice v deníku Právo

  Nabízíme pacientům z celé republiky naprosto špičkovou péči například v oborech kardiovaskulární medicíny a neurologickoneurochirurgických onemocnění. Patříme mezi čtyři nemocnice v Česku, které mají mezinárodní akreditaci kvality a bezpečnosti JCI, kterou budeme letos obhajovat již počtvrté. Za projekt bezpečné klinické farmakoterapie jsme loni získali prvenství v celostátní soutěže Bezpečná nemocnice."

  Více...
 • 05/11/2013 12:11

  Obr Lázně Mánes nabízejí výhodné pobyty

  Lázně Mánes v Karlových Varech, které patří Nemocnici Na Homolce, Vás srdečně zvou na výhodné novoroční pobyty s lázeňskými procedurami.

  Více...
 • 08/11/2013 11:11

  Obr Máme novou magnetickou rezonanci 3T

  Nemocnice Na Homolce má novou magnetickou rezonanci se silou magnetického pole 3 Tesla. Působí na vyšetřované části dvojnásobně silnějším polem, a proto lze získat mnohem kvalitnější a přesnější obraz.

  Více...
 • 18/12/2013 12:12

  Obr Bezdrátový kardiostimulátor slaví první výročí

  Před rokem byl v Nemocnici Na Homolce vůbec poprvé na světě použit kardiostimulátor, který zcela mění zažité postupy v léčbě srdečních arytmií.

  Více...
 • 03/02/2014 02:02

  Obr Ředitel nemocnice reaguje na MF Dnes

  Dne 1. 2. 2014 zveřejnil deník MF Dnes články o Nemocnici Na Homolce, které zavádějícím a nepravdivým způsobem prezentují informace o nemocnici. Reakci ředitele Nemocnice Na Homolce včetně uvedených článků čtěte zde.

  Více...
 • 10/12/2013 06:12

  Obr Unikátním zákrokem vrátili lékaři pacientce chuť k jídlu

  Cévní chirurgové Nemocnice Na Homolce odstranili unikátním robotickým zákrokem čtyřiatřicetileté ženě bolesti, které jí nedovolily se normálně najíst. Na vině byla chorobně zúžená část aorty vyživující horní zažívací trakt.

  Více...
 • 28/06/2012 02:06

  Obr Kardiologové z Homolky implantovali unikátní srdeční stimulátor

  Kardiologové Nemocnice Na Homolce v čele s profesorem Petrem Neužilem implantovali speciální srdeční stimulátor pacientovi s těžce poškozeným selhávajícím srdcem. Osmačtyřicetiletý muž byl prvním pacientem v ČR, kterému v klinické praxi tuto operaci provedli. Díky přístroji, jenž působením elektrických pulzů příznivě ovlivňuje srdeční stažlivost, se zlepší kvalita života nemocného.

  Více...
 • 27/11/2012 11:11

  Obr Neurostimulace může zachránit nohy před amputací

  Lékaři Nemocnice Na Homolce dokáží nově elektrostimulací zbavit pacienta bolestí nohou postižených nedokrevností. Využitím metody se také zmenšuje riziko amputace dolních končetin. Na Homolce používají elektrostimulaci k léčbě tohoto onemocnění jako první v ČR.

  Více...
 • 15/01/2013 03:01

  Obr První pacienti s bezdrátovým kardiostimulátorem na světě jsou Češi

  V Nemocnici Na Homolce implantovali jako první na světě bezdrátový kardiostimulátor přímo do srdce šestnácti pacientům. Nová technologie představuje revoluci ve vývoji kardiostimulátoru - přístroj obsahuje elektrody, baterie i stimulátor v jednom. Tím odpadá propojení těchto složek vodiči - díky tomu se významně snižují nejčastější rizika léčby.

  Více...
 • 27/06/2013 02:06

  Obr Tiskové prohlášení ředitele nemocnice

  Důrazně upozorňuji na skutečnost, že kauzy, o nichž informují v současné době média v souvislosti s advokátní kanceláří MSB Legal (dříve Šachta and Partners) a jejího údajného spojení s Nemocnicí Na Homolce, se týkají výhradně časového období, kdy v nemocnici působil ve funkci ředitele můj předchůdce MUDr. Vladimír Dbalý.

  Více...
 • 08/08/2013 01:08

  Obr Nemocnice Na Homolce rozšiřuje kožní oddělení

  Od 1.září 2013 rozšiřujeme pro zvýšení komfortu pacientů kožní oddělení o novou ambulanci. Přijímáme nové pacienty.

  Více...
 • 13/11/2013 03:11

  Obr Pro bezdrátový kardiostimulátor si pacient přiletěl až z Kalifornie

  Jednasedmdesátiletý pacient přiletěl kvůli implantaci bezdrátového kardiostimulátoru do Nemocnice Na Homolce až z kalifornského San Franciska. Musel podstoupit tak dalekou cestu, protože se tento převratný typ přístroje implantuje v celém světě zatím jen ve dvou centrech, a to v Nemocnici Na Homolce v Praze a v Kardiocentru AMS v Amsterdamu v Nizozemí.

  Více...
 • 25/02/2013 10:02

  Obr Na Homolce se uskutečnila premiéra operace mozku při vědomí

  Naši neurochirurgové provedli unikátní operaci mozku, při níž odstranili mladé pacientce zhoubný mozkový nádor. Operovali ji při plném vědomí (awake operace), protože s ní potřebovali komunikovat. Operace samotného mozku nebolí. Na Homolce se tento typ výkonu prováděl poprvé.

  Více...
 • 18/04/2013 03:04

  Obr Novinka v léčbě neprůchodných žlučových cest

  Nemocnice Na Homolce zavedla do léčby pacientů s ucpanými žlučovými cestami novinku, která výrazně zlepší kvalitu jejich života. Lékaři jim v břišní dutině propojí vyústění žlučovodu se žaludkem,aby do něj mohla téci žluč a sloužit k trávení. Pacient už nemusí mít na těle sáček, do něhož se žluč musí vyvádět z těla ven.

  Více...
 • 21/05/2013 03:05

  Obr Na Homolce nově léčí srdce otvorem v srdeční přepážce

  Kardiologové Nemocnice Na Homolce společně s americkými experty testují unikátní léčbu srdečního selháním vytvořením otvoru v srdeční přepážce. Na první pohled je to paradox, protože většinou nežádoucí dírky v srdci zacelují.

  Více...
 • 27/09/2013 10:09

  Obr Rozhovor ředitele o hospodaření nemocnice v deníku Právo

  Přečtěte si, jak ředitel Nemocnice Na Homolce MUDr. Michal Šetlík hodnotí v rozhovoru pro deník Právo hospodaření nemocnice a vyjadřuje se i k celkové ekonomické situaci ve zdravotnictví.

  Více...
 • 29/01/2013 01:01

  Obr Nemocnice Na Homolce zvítězila v soutěži Bezpečná nemocnice

  Nemocnice Na Homolce se stala absolutním vítězem pátého ročníku celostátní soutěže Bezpečná nemocnice, kterou vyhlašuje hejtman Kraje Vysočina. Uspěla v ní s projektem dokumentace práce klinického farmaceuta. Za vítězství obdržela odměnu 100.000 korun, kterou investuje do aktivit Oddělení klinické farmacie.

  Více...
 • 04/03/2013 03:03

  Obr Magnetická rezonance najde centrum řeči i odhalí pravdu či lež

  Vyšetření mozku funkční magnetickou rezonancí (fMRI) slouží nejen k určení jeho anatomických struktur, ale je také schopné dát informace o řadě jeho funkcí. Odborníci prostřednictvím fMRI dokáží najít například centrum řeči, pohybu, vnímání času, určit rozdílné reakce žen a mužů na určité podněty, a v budoucnu možná dokonce zjistit, zda vyšetřovaná osoba lže nebo mluví pravdu.

  Více...
 • 04/04/2013 03:04

  Obr Naše robotická cévní chirurgie sklidila uznání v USA

  Primář Oddělení cévní chirurgie Nemocnice Na Homolce doc. MUDr. Petr Štádler., PhD. dostal v USA ocenění za soubor 250 robotických cévních výkonů, které v nemocnici uskutečnil se svým týmem Je to nejvíc robotických cévních operací na světě provedených na jednom pracovišti. Řada operací se navíc konala ve světové premiéře.

  Více...
 • 16/04/2013 01:04

  Obr Novinka v léčbě srdeční chlopně

  Jako první na světě provedli kardiologové Nemocnice Na Homolce operaci dvojcípé srdeční chlopně katetrizační technikou, která současně přináší novou možnost léčby srdečního selhání. Metoda je nadějí pro pacienty, u nichž jiné způsoby léčby tohoto závažného onemocnění nejsou úspěšné.

  Více...
 • 12/07/2013 01:07

  Obr Nemocnice odmítá spekulace médií o finančních problémech

  Nemocnice Na Homolce důrazně odmítá nepodložené informace o svých údajných finančních potížích, které se v posledních dnech objevily v některých médiích (FTV Prima, Deník Insider či Aktualne.cz).Tyto zprávy jsou plné nepřesností a neodpovídají realitě.

  Více...
 • 16/07/2013 03:07

  Obr Úspěch české cévní chirurgie na Dálném východě

  Naši cévní chirurgové operovali koncem června pomocí robota cévy dvěma pacientům v ruském Novosibirsku. V této nemocnici tak byla vůbec poprvé provedena robotická cévní chirurgická operace.

  Více...
 • 26/07/2013 01:07

  Obr Homolka zavádí novou technologii v léčbě srdečního selhání

  Kardiologové Nemocnice na Homolce zavádějí další novinku v léčbě srdečního selhání - bezdrátovou stimulaci levé srdeční komory. Metoda je pro pacienta mnohem bezpečnější než dosavadní postupy, protože eliminuje vznik trombů či infekce.

  Více...
 • 09/08/2013 10:08

  Obr Na Homolce nově estetická dermatologie a chirurgie

  V Nemocnici Na Homolce budou od 1. září 2013 nově působit odborníci centra estetické dermatologie a chirurgie Elite Aesthetics. Poskytnou své služby klientům, kteří požadují korektivní a estetické zákroky. Centrum se zaměří nejen na zlepšení vzhledu, ale také na prevenci, diagnostiku a léčbu kožních nemocí a nádorů.

  Více...
 • 04/09/2013 01:09

  Obr Novinka v léčbě neprůchodných žlučových cest

  Nemocnice Na Homolce zavedla do léčby pacientů s ucpanými žlučovými cestami novinku, která výrazně zlepší kvalitu jejich života. Lékaři jim v břišní dutině propojí vyústění žlučovodu se žaludkem,aby do něj mohla téci žluč a sloužit k trávení. Pacient už nemusí mít na těle sáček, do něhož se žluč musí vyvádět z těla ven.

  Více...
 • 05/09/2013 10:09

  Obr Homolka získala ocenění za hospodářskou stabilitu

  Nemocnice Na Homolce získala prestižní ratingové hodnocení ČEKIA Stability Award 2013. Podle hodnocených kritérií se tak zařadila mezi 5 % nejstabilnějších firem v České republice. Obdržela certifikát, který dokládá její zařazení v kategorii AA- vynikající.

  Více...
 • 23/09/2013 10:09

  Obr Výstavba metra komplikuje dopravu u hlavního vchodu NNH

  Od 23. 9. do 17. 11. 2013 budou před hlavním vstupem do Nemocnice Na Homolce na konečné stanici autobusu MHD č.167 a na parkovacích plochách při příjezdu k nemocnici probíhat výkopové práce spojené s výstavbou metra. Na parkovišti při pravé straně vjezdu do nemocnice bude omezena kapacita parkovacích míst zhruba o 30%.

  Více...
 • 02/10/2013 03:10

  Obr Umíme novou metodou šetrně opravit srdce po těžkém infarktu

  Lékaři Nemocnice Na Homolce zavádějí novou metodu šetrné léčby srdce poškozeného těžkým infarktem. Výduť srdeční komory, která se v důsledku této choroby vytvoří, dokáží pomocí nového postupu zmenšit. Srdce pak mnohem lépe funguje.

  Více...
 • 15/10/2013 12:10

  Obr Novinka v léčbě hypertenze - renální denervace bez vpichu

  Lékaři z Kardiocentra Nemocnice na Homolce zavádějí léčbu těžké špatně léčitelné hypertenze pomocí takzvané renální denervace - celosvětově vůbec poprvé bez jediného vpichu. Metoda je pro pacienta pohodlnější a bezpečnější.

  Více...
 • 20/09/2010 08:09

  Obr Neurochirurgie Na Homolce slaví 20 let

  Neurochirurgické oddělení Nemocnice Na Homolce, které patří mezi největší centra svého druhu v České republice, slaví letos v září 20 let od svého založení. Oddělení nabízí pacientům chirurgickou léčbu onemocnění mozku, míchy a periferních nervů. Součástí péče jsou také operace páteře a komplexní diagnostika.

  Více...
 • 06/10/2010 07:10

  Obr Homolka je druhá nejlepší v neurochirurgii, v kardiochirurgii se zařadila na třetí místo

  Nemocnice Na Homolce se umístila v žebříčku Hospodářských novin o nejlepší lékařské pracoviště v ČR na druhém místě v neurochirurgii a na třetím místě v kardiochirurgii. V anketě hlasovalo 60 špičkových expertů, kteří vybrali tři nejlepší. Žebříček se týkal pěti klíčových oborů: onkologie, kardiochirurgie, neurochirurgie, ortopedie a očního lékařství. Experti museli při hodnocení vynechat své pracoviště.

  Více...
 • 18/11/2010 08:11

  Obr Radiologové Nemocnice Na Homolce zkoumali ostatky dánského astronoma Tychona Brahe

  Skelet kostry známého dánského astronoma Tychona Braha (1546-1601) zkoumali ve středu 17. listopadu radiologové Nemocnice Na Homolce. Pro vyšetření využili počítačovou tomografii (CT). Výsledky předají dánským vědcům, kteří sestaví z těchto dat celou kostru vědce a určí z ní řadu dalších údajů.

  Více...
 • 26/11/2010 10:11

  Obr V Nemocnici Na Homolce zavedli lékaři umělou chlopeň vpichem přes srdeční hrot

  V Komplexním kardiovaskulárním centru Nemocnice Na Homolce zavedli tento týden novou metodu operace srdce. Lékaři implantovali dvěma nemocným ženám novou aortální srdeční chlopeň, a to pomocí tenkých trubiček (katétrů) zavedených přes hrudník do srdečního hrotu.

  Více...
 • 24/02/2011 12:02

  Obr Biomedicínský inženýr - brzda předražených zakázek

  V České republice je nedostatek biomedicínských inženýrů. I to je jeden z důvodů, proč nemocnice využívají často nevýhodné služby kompletátorských firem. O tom, co vše medicínsky vzdělaný technik může nabídnout, hovoří ing. Martin Mayer, vedoucí Oddělení biomedicínského inženýrství Nemocnice Na Homolce.

  Více...
 • 24/11/2011 08:11

  Obr Poplatky za pobyt v nemocnici se od 1. prosince mění

  Od 1. prosince se mění regulační poplatek za jeden den pobytu v nemocnici ze 60 na 100 korun. Ostatní poplatky zůstávají zachovány.

  Více...
 • 28/11/2011 12:11

  Obr Nemocnice Na Homolce zabodovala v Českých 100 Nejlepších

  Nemocnice Na Homolce získala ocenění v soutěži Českých 100 Nejlepších v oborové kategorii Zdraví – vzdělání – humanita. Umístila se zde na základě hlasování respondentů jako jedna z nejlepších společností zároveň s dalšími šesti zdravotnickými a vzdělávacími zařízeními a nadacemi.

  Více...
 • 20/12/2011 10:12

  Obr Nemocnice Na Homolce má nové angiolinky

  Kardiocentrum Nemocnice Na Homolce zahájilo provoz dvou nových angiografických RTG přístrojů. Tyto systémy nahradily dvě dosavadní opotřebované angiolinky.

  Více...
 • 06/01/2012 03:01

  Obr Rozhodnutí ÚOHS pro Nemocnici Na Homolce

  Čtěte: články, komentáře, tisková sdělení.

  Více...
 • 17/01/2012 09:01

  Obr V Nemocnici Na Homolce provedli unikátní robotickou operaci výdutě nitrohrudní tepny

  Cévní chirurgové Nemocnice Na Homolce provedli unikátní robotickou operaci pacientce s Marfanovým syndromem, jíž hrozilo protržení nitrohrudní (mammární) tepny v místě její výdutě.

  Více...
 • 26/01/2012 09:01

  Obr Nemocnice Na Homolce získala třetí místo v celostátní soutěži Bezpečná nemocnice

  Nemocnice Na Homolce získala třetí místo v celostátní soutěži Bezpečná nemocnice, kterou tradičně vyhlašuje Kraj Vysočina. Uspěla v ní s projektem Zřízení a činnosti oddělení klinické farmacie.

  Více...
 • 23/02/2012 01:02

  Obr Sestřička z Homolky je Miss sestra sympatie 2011

  Ve finále Miss sestra 2011 získala Veronika Švandová z Oddělení cévní chirurgie jedno z hlavních ocenění - odnesla si titul 1. vicemiss a Miss sestra sympatie.

  Více...
 • 13/03/2012 08:03

  Obr Upozornění

  V souvislosti s články v médiích o výběrovém řízení na pozici ředitele Nemocnice Na Homolce uvádíme, že dosavadní ředitel MUDr. Vladimír Dbalý, MBA nebyl ze své funkce odvolán. Bude ji zastávat až do jmenování nového ředitele vzešlého z výsledků výběrového řízení, jehož se na výzvu ministra zdravotnictví také sám zúčastnil.

  Více...
 • 21/03/2012 12:03

  Obr Cévy trápí většinu dospělých, Homolka jich operuje nejvíc

  Problémy s cévami trápí většinu dospělých. Přispívají k nim kouření, strava plná cholesterolu, vysoký tlak, cukrovka a málo pohybu. Nemocnice Na Homolce opravuje zúžené, zavřené či rozšířené tepny a je největším specializovaným pracovištěm v ČR. Ročně dělá až 1500 cévních operací.

  Více...
 • 26/03/2012 12:03

  Obr Nemocnice Na Homolce léčí těžké astma novou metodou

  K léčbě těžkého astmatu používají lékaři novou metodu, tzv. bronchiální termoplastiku. Pomocí speciálního katetru ohřívají sliznici v průduškách a oslabují tak jejich schopnost se smršťovat. Díky tomu nemocný pociťuje úlevu, protože právě stahování průdušek způsobuje astma.

  Více...
 • 11/04/2012 11:04

  Obr Kam se poděla pravda v reportáži TV Nova?

  Ukázkovým příkladem účelově modifikovaného (manipulovaného) informování veřejnosti v zájmu získání co největší sledovanosti byla úvodní reportáž hlavního večerního zpravodajství TV Nova dne 10.dubna 2012 věnovaná Nemocnici Na Homolce a případu odmítnutí pacientky ke gynekologické operaci, k němuž nemocnice přistoupila z důvodů zajištění bezpečnosti pacientky.

  Více...
 • 16/04/2012 08:04

  Obr Stanovisko ředitele Nemocnice Na Homolce k názorům pražského primátora v tisku

  Ředitel Nemocnice Na Homolce MUDr. Michal Šetlík se ohradil proti vyjádření pražského primátora Bohuslava Svobody o Nemocnici Na Homolce v rozhovoru pro MF Dnes a pro týdeník Medical Tribune. Rozhovor v MF Dnes vyšel 12. dubna 2012 na str. 3 a v Medical Tribune 16. dubna 2012 na straně A5.

  Více...
 • 23/04/2012 11:04

  Obr První cévní robotickou operaci v Indii provedl doc. Štádler

  Primář Oddělení cévní chirurgie Nemocnice Na Homolce doc. MUDr. Petr Štádler, Ph.D. provedl začátkem dubna úspěšně tři robotické operace cév v prestižní nemocnici Sir Ganga Ram Hospital v indickém Dillí.

  Více...
 • 23/04/2012 11:04

  Obr Nová léčba hypertenze v Nemocnici Na Homolce

  Kardiologové Nemocnice Na Homolce provedli 20. dubna 2012 ve světové premiéře nový zákrok ke snížení špatně léčitelného vysokého krevního tlaku (hypertenze). Pomocí ultrazvukových vln přerušili nervová vlákna, která vedou podél ledvinných tepen a přispívají k rozvoji a udržení této nemoci.

  Více...
 • 25/04/2012 11:04

  Obr Nemocnice Na Homolce patří mezi stovku obdivovaných českých firem

  Nemocnice Na Homolce se zařadila v roce 2012 opět ke stovce obdivovaných českých firem. Umístila se ve 14. ročníku ankety 100 obdivovaných českých firem v kategorii osobní, veřejné a sociální služby na čtvrtém místě. Toto ocenění získala i v loňském roce.

  Více...
 • 16/05/2012 04:05

  Obr Nemocnici Na Homolce ohodnotili pacienti jako druhou nejlepší

  V projektu Kvalita očima pacientů, který měří kvalitu zdravotní péče prostřednictvím pacientů, získala Nemocnice na Homolce druhé místo.

  Více...
 • 17/05/2012 10:05

  Obr Nemocnice Na Homolce má nové supermoderní lůžko

  Nemocnice Na Homolce má nově supermoderní lůžko od společnosti Linet. Získala ho za vítězství v soutěži o nejlepší nemocnici roku 2011. Lůžko je umístěno na Kardiochirurgickém oddělení na Jednotce pooperační a resuscitační péče.

  Více...
 • 12/06/2012 11:06

  Obr Specializovaná Homolka není typem městské nemocnice

  Přečtěte si názor ředitele MUDr. Michala Šetlíka k plánu pražského magistrátu začlenit Nemocnici na Homolce do případného holdingu metropolitních pražských nemocnic. Vyjádření poskytl Hospodářským novinám 12.6.2012.

  Více...
 • 25/06/2012 10:06

  Obr Prezident Václav Klaus jmenoval docenta Neužila profesorem

  Prezident republiky Václav Klaus jmenoval primáře Kardiologického oddělení Nemocnice Na Homolce Petra Neužila profesorem vnitřního lékařství. Slavnostní akt se uskutečnil 20. června 2012 v Praze ve velké aule Karolina.

  Více...
 • 22/07/2012 12:07

  Obr Cévní chirurgové Nemocnice Na Homolce budou roboticky operovat pacienty ve Velké Británii

  Primář Oddělení cévní chirurgie Nemocnice Na Homolce doc.MUDr. Petr Štádler Ph.D. pojede ve druhé polovině roku operovat roboticky nemocné cévy čtyřem pacientům do nemocnice Lister Hospital blízko Londýna.

  Více...
 • 14/08/2012 09:08

  Obr Nemocnice Na Homolce nově pomáhá těžce postiženým srdcím

  Novinku na pomoc pacientům s těžce postiženým srdcem zavádějí kardiologové Nemocnice Na Homolce. Jde o elektrickou stimulaci pravého desátého hlavového nervu (nervus vagus). Důsledkem dráždění nervu elektrickými impulsy je zlepšení výkonnosti srdečního stahu - pacient se tedy mnohem méně zadýchává a může vykonávat náročnější aktivity než zvládal doposud.

  Více...
 • 20/09/2012 03:09

  Obr Homolka získala cenu za dobré hospodaření

  Nemocnice Na Homolce získala cenu Čekia Stability Award 2012 za dobré hospodaření v kategorii vynikající. Zařadila se tak mezi stovku nejstabilnějších firem v České republice.

  Více...
 • 01/10/2012 10:10

  Obr Na Homolce umí při vyšetření CT snížit dávku záření na polovinu

  Radiologové Nemocnice Na Homolce mají novinku, která jim při vyšetření CT umožňuje dosáhnout dosud nevídané snížení dávky záření o více než polovinu běžných hodnot. Je to nový přídavný softwarový systém SAPHIRE, jenž je součástí dosavadního CT přístroje. Nemocnice Na Homolce je jednou z prvních v ČR, v níž se SAPHIRE využívá.

  Více...
 • 13/12/2012 12:12

  Obr Změna v systému parkování v Nemocnici Na Homolce

  Nemocnice Na Homolce zavedla od 13. prosince 2012 systém zpoplatnění parkovacích míst na parkovišti před hlavním vstupem do nemocnice.

  Více...
 • 14/06/2013 01:06

  Obr Homolka na mezinárodním kardiochirurgickém kongresu

  Kardiochirurgové Nemocnice Na Homolce prezentovali na světovém kongresu miniinvazivní kardiochirurgie v Praze metodu Maze, kterou využívají k léčbě fibrilace srdečních síní. Tuto metodu zde jako jedni z mála v ČR provádějí již několik let a pomohli tak desítkám pacientů.

  Více...
 • 22/07/2010 01:07

  Obr Kvalita a bezpečnost péče v Nemocnici Na Homolce

  Rozhovor s ředitelem nemocnice MUDr. Vladimírem Dbalým, MBA o kvalitě a bezpečné péči v Nemocnici Na Homolce.

  Více...
 • 22/07/2010 12:07

  Obr Moderní péče v Nemocnici Na Homolce

  Další rozhovor s ředitelem nemocnice MUDr. Vladimírem Dbalým, MBA, tentokráte o moderní péči a nových trendech.

  Více...
 • 22/07/2010 11:07

  Obr Robotická chirurgie v Nemocnici Na Homolce

  Rozhovor s ředitelem nemocnice MUDr. Vladimírem Dbalým, MBA o moderní péči v Nemocnici Na Homolce se zaměřením na robotickou chirurgii.

  Více...
 • 18/08/2010 09:08

  Obr Revoluce v operaci štítné žlázy

  MIVAT (miniinvazivní videoasistovaná thyreoidektomie) je novou, velice šetrnou metodou operace štítné žlázy.

  Více...
 • 18/08/2010 09:08

  Obr Nemocnice Na Homolce hospodaří se ziskem

  Nemocnice Na Homolce skončila loňský rok jako jedna z mála českých nemocnic se ziskem ve výši 54 milionů Kč. Z výroční zprávy nemocnice vyplývá, že celkové výnosy meziročně vzrostly téměř o 5% na 3,5 miliardy Kč.

  Více...
 • 18/08/2010 09:08

  Obr Jsme jednou ze stovky nejstabilnějších českých firem

  Nemocnice Na Homolce získala prestižní ocenění ČEKIA Stability Award za rok 2009. Podle hodnocených kritérií se zařadila mezi stovku nejstabilnějších českých firem. Seznam oceněných společností zveřejnila společnost Čekia.

  Více...
 • 31/08/2010 01:08

  Obr Firemní školka Homolka

  Ředitel nemocnice MUDr. Vladimír Dbalý, MBA informuje o otevření firemní mateřské školky Homolka pro děti zaměstnanců.

  Více...
 • 07/09/2010 08:09

  Obr Unikátní robotická operace

  Jako první na světě provedli lékaři Nemocnice Na Homolce složitou operaci výdutí (vakovitého rozšíření) břišní aorty a obou pánevních tepen pomocí chirurgického robota da Vinci. Pacientem byl šestasedmdesátiletý muž. Šlo o zcela nový typ robotického chirurgického zákroku.

  Více...
 • 29/03/2011 02:03

  Obr Naši chirurgové provedli v Polsku první cévní robotickou operaci

  Lékaři Oddělení cévní chirurgie Nemocnice Na Homolce provedli ve Wroclawi první robotickou cévní operaci na území Polska. Tento zákrok byl zároveň jejich jubilejním dvoustým výkonem tohoto typu. Protože šlo o vůbec první robotickou operaci v Polsku, sklidila velký zájem místních médií.

  Více...
 • 18/04/2011 02:04

  Obr Dostali jsme certifikát Nemocnice 21. století

  Prezident České lékařské komory (ČLK) MUDr. Milan Kubek předal 15. dubna 2011 řediteli Nemocnice Na Homolce MUDr. Vladimíru Dbalému certifikát Nemocnice 21. století. ČLK tak ocenila naši nemocnici za to, že disponuje dostatkem kvalifikovaného zdravotnického personálu.

  Více...
 • 28/06/2011 09:06

  Obr Obhájili jsme potřetí mezinárodní akreditaci JCI

  Nemocnice Na Homolce potřetí získala světovou značku kvality - mezinárodní akreditaci JCI (Joint Commission International). O udělení certifikátu zaručujícího pacientovi kvalitu a bezpečnost péče rozhodla mezinárodní tříčlenná komise auditorů, která první týden v červnu provedla v nemocnici důkladnou kontrolu.

  Více...
 • 27/06/2011 03:06

  Obr Bioptická laboratoř Oddělení patologie získala Osvědčení o akreditaci ČSN EN ISO 15189:200

  Bioptická laboratoř Oddělení patologie získala dne 17.6.2011 Osvědčení o akreditaci ČSN EN ISO 15189:2007, které ji udělil Český institut pro akreditaci.

  Více...
 • 03/07/2011 11:07

  Obr Omezili jsme výdaje na nemedicínské činnosti

  Vedení nemocnice přistoupilo od I. čtvrtletí 2011 k výraznému snížení rozsahu odebíraných právních služeb.Tento krok byl umožněn dokončením revize a následnou konsolidaci právního prostředí v nemocnici.

  Více...
 • 01/08/2011 09:08

  Obr Nově léčíme křečové žíly šetrnou metodou

  Křečové žíly (varixy) léčíme nově radiofrekvenční metodou. Výhodou této šetrné metody, při níž se nemocná žíla zatavuje teplem, je malá bolestivost a krátká pooperační rekonvalescence.

  Více...
 • 07/11/2011 10:11

  Obr Kardiologický den Petra Niederleho sklidil úspěch

  Nemocnice Na Homolce uspořádala společně se Sdružením ambulantních kardiologů ČR II.Kardiologický den Petra Niederleho. Vzdělávací akce, která se uskutečnila 4. listopadu 2011 v pražském hotelu Diplomat, se zúčastnilo více než 240 odborníků z celé ČR.

  Více...
 • 28/11/2011 01:11

  Obr Nemocnice Na Homolce je první v žebříčku nemocnic

  Nemocnice Na Homolce je podle nejnovějších výsledků průzkumu spokojenosti pacientů a zaměstnanců nemocnic absolutním vítězem. Obhájila tak své loňské prvenství.

  Více...
 • 24/10/2012 01:10

  Obr Leksellův gama nůž v Nemocnici Na Homolce slaví dvacetiny

  Leksellův gama nůž poprvé operoval v Nemocnici Na Homolce 26. října 1992. Od té doby provedli lékaři na tomto pracovišti přes 13.300 zákroků sloužících především k léčbě zhoubných a nezhoubných mozkových nádorů, mozkových cévních vývojových anomálií či některých funkčních mozkových onemocnění.

  Více...
 • 13/03/2013 02:03

  Obr Komentář ředitele NNH o financování zdravotnictví pro MFDnes

  Pokud by si chtěl někdo v posledních týdnech vytvořit obrázek o našem zdravotnictví jen podle zpráv, tak by mohl dojít k závěru, že stojíme před jeho kolapsem. Jaká je však realita? Čtěte komentář ředitele NNH MUDr. Michala Šetlíka v MFDnes.

  Více...
 • 13/03/2013 03:03

  Obr Nemocnice Na Homolce je součástí Národního referenčního centra pro infekce spojené se zdravotní péčí

  Rozhodnutím MZ ČR bylo zřízeno Národní referenční centrum pro infekce spojené se zdravotní péčí. Je součástí Státního zdravotního ústavu a na jeho činnosti se podílejí tři další instituce – Nemocnice Na Homolce, Ústřední vojenská nemocnice a KHS v Liberci.

  Více...

Výběr oddělení