, rubrika Aktuality

Nacvičovali jsme, jak postupovat při výskytu vysoce nebezpečné nákazy

Dnes probíhalo v naší nemocnici cvičení našeho týmu pro kontrolu infekcí s cílem připravit se na situaci, že by byl v akutní interní ambulanci zachycen pacient, u něhož by bylo vysloveno podezření na vysoce nebezpečnou nákazu, jako je například ebola.

Celé cvičení - od vyslovení podezření na toto onemocnění, přes včasné nahlášení na pracoviště kontroly infekcí, zajištění izolace pacienta, vymezení prostor, technické zajištění, použití vhodných ochranných pracovních pomůcek až po návaznost jednotlivých složek - proběhlo podle plánu.


Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci v ČR jsou od 18. 9. 2020 až do odvolání zakázány návštěvy na všech lůžkových odděleních. Ve vážných případech je návštěva pacienta umožněna po konzultaci s ošetřujícím lékařem. Toto opatření realizujeme v zájmu zajištění bezpečnosti pacientů i personálu nemocnice. Děkujeme za pochopení.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 1221.

Covid - více informací >>

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace