, rubrika Aktuality

Mezinárodní neuropsychologický kongres

Do Prahy se v těchto dnech sjíždějí neuropsychologové z celého světa, aby se zde zúčastnili prestižní konference nazvané Bridging Science and Humanity. Tento odborný, tzv. mid-year meeting pořádá International Neuropsychological Society poprvé (od svého založení v roce 1967) v ČR. Spolupořadatelem je Česká neuropsychologická společnost, jejíž předsedkyní je vedoucí oddělení klinické psychologie Nemocnice Na Homolce doc. PhDr. Lenka Krámská, Ph.D.

„Téma konference Bridging Science and Humanity bylo inspirováno pražskou architektonickou jedinečností: mosty překlenujícími nejen jednotlivé břehy řeky Vltavy, ale také, metaforicky vyjádřeno, rozmanité kultury, jazyky, politické a ekonomické systémy. Velmi bychom si přáli, aby toto téma ve spojení s geniem loci města pražského inspirovalo odborníky a odbornou veřejnost z celého světa vyrovnávat se s novými výzvami, kterým dnes neuropsychologie čelí,“ řekla docentka Krámská.

Na kongres, který se koná ve dnech 18.–20. července v Kongresovém centru Praha, se zaregistrovalo 600 delegátů z celého světa. Záštitu nad ním převzal za Nemocnici Na Homolce ředitel Dr. Ing. Ivan Oliva a také instituce, jako je Ministerstvo zdravotnictví, Univerzita Karlova, hlavní město Praha aj.

Více informací na adrese: http://www.ins2018.org/


Běžný provoz v Nemocnici Na Homolce je obnoven. Kontaktujte příslušná oddělení a objednejte se ke svému lékaři.

Od 1. 6. 2020 jsou v Nemocnici Na Homolce při dodržení následujících pravidel a doporučení povoleny návštěvy hospitalizovaných pacientů. Pokyny a doporučení pro návštěvy zde.

V případě podezření na onemocnění koronavirem kontaktujte svého praktického lékaře. Více informací Vám poskytne MZ ČR na infolince 224 972 222 nebo SZÚ na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace