Čeština Čeština English

A A A

Rychlý kontakt: 257 271 111

Pacient

Zde najdete informace pro pacienty a návštěvy

Zdravotník

Zde najdete informace pro odborníky

Média

Zde najdete informace pro média a veřejnost

Výběr oddělení Kvalita a bezpečnost Homolka Premium Care

Zobrazit všechny akce

Kongresové centrum Nemocnice Na Homolce

Archiv aktualit

Aktuality Nemocnice Na Homolce

 • 14/08/2015 10:08

  Kouření z pohledu neurologa

  Přestože o škodlivosti kouření už bylo zveřejněno více než mnoho informací, neznamená to, že už není třeba přicházet s argumenty proti tomuto stále ještě velmi rozšířenému zlozvyku. Každý kuřák nepochybně ví, že si poškozuje zdraví, a je obecně známo, že kouření má devastační vliv především na dýchací a cévní aparát a způsobuje rakovinu plic, srdeční infarkt a řadu dalších zdravotních komplikací. Lidem je ale třeba neustále zdůrazňovat, že ta řada je opravdu velmi dlouhá. Snad ani neexistuje lékařský obor, v němž by bylo možné odhlédnout od kouření jako rizikového faktoru pro rozvoj některého z vážných onemocnění. Podívejme se tentokrát na problém z pohledu neurologa.

  Více...
 • 29/07/2015 05:07

  Nemocnice Na Homolce dovršila další etapu změn v dceřiných společnostech

  Nemocnice Na Homolce dnes uskutečnila personální změny ve statutárních orgánech svých dceřiných společností. Někteří jejich dosavadní členové byli valnou hromadou odvoláni a na jejich pozice nastoupili současní členové vedení nemocnice. Stalo se tak v souladu se záměrem přenést do nemocnice činnosti těchto dceřiných společností.

  Více...
 • 20/07/2015 01:07

  Relaxaci pacientů na oddělení gama nože podporuje speciální osvětlení pokojů

  Na pokojích Oddělení stereotaktické a radiační chirurgie Nemocnice Na Homolce mají pacienti osvětlení, jež simuluje přirozené světlo a jeho změny v průběhu dne. Pomáhá jim lépe se přizpůsobit nemocničnímu režimu a večer usnout.

  Více...
 • 10/07/2015 11:07

  Cestování s kardiostimulátorem či (implantabilním) defibrilátorem

  Stále přibývá lidí, kteří mají kvůli rozličným srdečním arytmiím v těle voperován tzv. elektricky aktivní implantát, tj. kardiostimulátor nebo defibrilátor. Jen v Nemocnici Na Homolce podstoupí každoročně implantaci některého z těchto přístrojů více než tisíc pacientů. Mnozí z nich se i díky tomuto přístroji cítí v dobré kondici a chtějí si užívat cestování. Proč ne? Je ale důležité, aby se na cestu pečlivě připravili a byli si vědomi určitých omezení.

  Více...
 • 30/06/2015 10:06

  Vedro kardiakům nesvědčí, ale komplikacím mohou předejít

  To, že extrémní letní horko nedělá dobře kardiakům, je obecně známý fakt. V době, kdy v našem mírném podnebním pásmu zavládnou tropické teploty, zvýší se zpravidla bohužel i počet úmrtí na kardiovaskulární onemocnění. Přitom znalostí příčin a dodržováním určitých pravidel lze mnohým komplikacím předejít. V čem je tedy problém?

  Více...
 • 24/06/2015 03:06

  Omezení průjezdu spodní vrátnicí a parkování v areálu nemocnice

  V pondělí 29. 6. 2015 v 8 hod. bude zahájena rozsáhlá oprava pojezdové střechy na 2. NP. Akce bude probíhat ve dvou etapách, a to od 29. 6. do 17. 8. 2015 v úseku od patologie ke vchodu do hlavní budovy na 2. NP (vjezd sanitek) a od 18. 8. 2015 do 30. 9. 2015 ve zbývajícím úseku od hlavního vchodu do NNH až ke konci plochy za vchodem z propouštěcího salónku.

  Více...

Výběr oddělení