Čeština Čeština English

A A A

Rychlý kontakt: 257 271 111

Pacient

Zde najdete informace pro pacienty a návštěvy

Zdravotník

Zde najdete informace pro odborníky

Média

Zde najdete informace pro média a veřejnost

Výběr oddělení Kvalita a bezpečnost Homolka Premium Care

Zobrazit všechny akce

Kongresové centrum Nemocnice Na Homolce

Archiv aktualit

Aktuality Nemocnice Na Homolce

 • 29/07/2015 05:07

  Nemocnice Na Homolce dovršila další etapu změn v dceřiných společnostech

  Nemocnice Na Homolce dnes uskutečnila personální změny ve statutárních orgánech svých dceřiných společností. Někteří jejich dosavadní členové byli valnou hromadou odvoláni a na jejich pozice nastoupili současní členové vedení nemocnice. Stalo se tak v souladu se záměrem přenést do nemocnice činnosti těchto dceřiných společností.

  Více...
 • 20/07/2015 01:07

  Relaxaci pacientů na oddělení gama nože podporuje speciální osvětlení pokojů

  Na pokojích Oddělení stereotaktické a radiační chirurgie Nemocnice Na Homolce mají pacienti osvětlení, jež simuluje přirozené světlo a jeho změny v průběhu dne. Pomáhá jim lépe se přizpůsobit nemocničnímu režimu a večer usnout.

  Více...
 • 10/07/2015 11:07

  Cestování s kardiostimulátorem či (implantabilním) defibrilátorem

  Stále přibývá lidí, kteří mají kvůli rozličným srdečním arytmiím v těle voperován tzv. elektricky aktivní implantát, tj. kardiostimulátor nebo defibrilátor. Jen v Nemocnici Na Homolce podstoupí každoročně implantaci některého z těchto přístrojů více než tisíc pacientů. Mnozí z nich se i díky tomuto přístroji cítí v dobré kondici a chtějí si užívat cestování. Proč ne? Je ale důležité, aby se na cestu pečlivě připravili a byli si vědomi určitých omezení.

  Více...
 • 30/06/2015 10:06

  Vedro kardiakům nesvědčí, ale komplikacím mohou předejít

  To, že extrémní letní horko nedělá dobře kardiakům, je obecně známý fakt. V době, kdy v našem mírném podnebním pásmu zavládnou tropické teploty, zvýší se zpravidla bohužel i počet úmrtí na kardiovaskulární onemocnění. Přitom znalostí příčin a dodržováním určitých pravidel lze mnohým komplikacím předejít. V čem je tedy problém?

  Více...
 • 24/06/2015 03:06

  Omezení průjezdu spodní vrátnicí a parkování v areálu nemocnice

  V pondělí 29. 6. 2015 v 8 hod. bude zahájena rozsáhlá oprava pojezdové střechy na 2. NP. Akce bude probíhat ve dvou etapách, a to od 29. 6. do 17. 8. 2015 v úseku od patologie ke vchodu do hlavní budovy na 2. NP (vjezd sanitek) a od 18. 8. 2015 do 30. 9. 2015 ve zbývajícím úseku od hlavního vchodu do NNH až ke konci plochy za vchodem z propouštěcího salónku.

  Více...
 • 10/06/2015 02:06

  Na Homolce se natáčelo

  Pokud jste včera navštívili naši nemocnici, mohli jste tu narazit na filmový štáb. Produkční společnost Film United, s. r. o., totiž doporučila exteriér Nemocnice Na Homolce jako vhodný pro jednu ze scén do detektivního seriálu Crossing Lines.

  Více...

Výběr oddělení