Čeština Čeština English

A A A

Rychlý kontakt: 257 271 111

Pacient

Zde najdete informace pro pacienty a návštěvy

Zdravotník

Zde najdete informace pro odborníky

Média

Zde najdete informace pro média a veřejnost

Výběr oddělení Kvalita a bezpečnost Homolka Premium Care

Zobrazit všechny akce

Kongresové centrum Nemocnice Na Homolce

Archiv aktualit

Aktuality Nemocnice Na Homolce

 • 18/11/2014 11:11

  Těžko léčitelnou hypertenzi zkoušejí naši lékaři řešit neurostimulací

  Pacientům, kteří trpí těžkou hypertenzí, neovlivnitelnou jinou léčbou, zkoušejí naši kardiologové a cévní chirurgové jako první v České republice pomoci novým operačním zákrokem – takzvanou barostimulací.

  Více...
 • 13/11/2014 09:11

  Ředitel naší nemocnice poskytl rozhovor deníku Právo

  První rozhovor ve funkci ředitele naší nemocnice poskytl Dr. Ing. Ivan Oliva dnešnímu vydání deníku Právo. V textu se dočtete, jestli pana ředitele na Homolce něco překvapilo, proč nedělá populistická rozhodnutí bez předchozí důkladné analýzy a jaký neskromný cíl si stanovil.

  Více...
 • 24/10/2014 12:10

  Velvyslanec Nizozemského království navštívil Homolku

  Eduard Hoeks, velvyslanec Nizozemského království v Praze, navštívil tento týden Nemocnici Na Homolce. Přijal pozvání Nadačního fondu Homolka a Nizozemsko-české obchodní komory na setkání s našimi odborníky z Neurochirurgického oddělení.

  Více...
 • 17/10/2014 11:10

  Ředitel nemocnice reaguje na reportáž České televize

  Ředitel Nemocnice Na Homolce Dr. Ing. Ivan Oliva napsal dopis generálnímu řediteli České televize Ing. Petru Dvořákovi, MBA. Reaguje v něm na reportáž o nákupu Leksellova gama nože pro Nemocnici Na Homolce v roce 2009, v souvislosti s nímž je bývalý ředitel nemocnice Vladimír Dbalý obviněn z převzetí úplatku.

  Více...
 • 21/10/2014 03:10

  První kardioverter/defibrilátor byl v Čechách implantován před třiceti lety

  Na konci října uplyne třicet let ode dne, kdy byl v tehdejším Československu implantován první kardioverter/defibrilátor. Operaci provedli 31. 10. 1984 lékaři v IKEM. Nemocnice Na Homolce byla druhým českým pracovištěm, kde se implantace začaly dělat - psal se rok 1992.

  Více...
 • 10/10/2014 11:10

  Homolka perfektně zvládla kontakt s pacientem, podezřelým z infekce ebolou

  Naši lékaři včera bezchybně jednali podle nastavených interních postupů při výskytu vysoce nebezpečné nákazy, když na interní ambulanci Nemocnice Na Homolce dorazil pacient s vysokou horečkou. Jakmile zdravotníci zjistili, že se pacient vrátil ze západoafrické Libérie, a zhodnotili jeho příznaky, vyslovili podezření na infekci virem eboly nebo na jiné tropické onemocnění a začali podle toho postupovat.

  Více...

Výběr oddělení